Pomysłodawcą akcji jest Łukasz Kołodziej z portalu Opowiecie.info. Udało mu się do tego zadania pozyskać samorządowców z całego powiatu opolskiego.

Zaczęliśmy w Murowie. Dzisiaj starosta Henryk Lakwa i wójt Andrzej Puławski w towarzystwie dzieci z drugiej i siódmej klasy miejscowej szkoły posadzili dwie lipy. Pierwsza zyskała imię na poczekaniu: Grażyna. Właściwie nie wiadomo, dlaczego. Można jednak przypuszczać, że było to inspirowane powieścią poetycką Adama Mickiewicza pod tym właśnie tytułem. Drugie drzewko pozostaje jeszcze bezimienne, ale dzieci z Murowa, które podjęły się opieki nad posadzonymi dziś sadzonkami, na pewno szybko coś wymyślą.

Starosta Henryk Lakwa z wójtem Dobrzenia Wielkiego Henrykiem Wróblem posadzili platan. To drzewo także od razu dostało imię.

Akcja potrwa do 21 kwietnia, a jej zwieńczeniem będzie piknik ekologiczny nad dobrzeńskim Balatonem. Czeka na Was masa atrakcji!

Oficjalne sadzenie drzew z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Opolu:

10 kwietnia 2018 (wtorek)
KRZYSZTOF WYSDAK

10:00 – Chrząstowice

11 kwietnia 2018 (środa)
KRZYSZTOF WYSDAK

11:00 – Łubniany
12:30 – Turawa

12 kwietnia 2018 (czwartek)
HENRYK LAKWA

10:00 – Dąbrowa
11:30 – Komprachcice 
13:00 – Prószków (miejsce spotkania: boisko w Złotnikach)

13 kwietnia 2018 (piątek)
HENRYK LAKWA

10:00 – Popielów
12:15 – Niemodlin

20 kwietnia 2018 (piątek)
LEONARDA PŁOSZAJ

10:00 – Ozimek
12:30 – Tułowice

Wszystkich mieszkańców dysponujących czasem zapraszamy do udziału zarówno w samym sadzeniu, jak i pikniku.

Każdy z Państwa może dołączyć do naszej akcji – my zapewniamy sadzonki oraz narzędzia. Jedyne, co musicie zrobić, to chcieć zasadzić własne drzewo i przyczynić się do rozwoju środowiska w naszym regionie. Jeśli w Państwa okolicy jest miejsce, w którym mogłoby rosnąć jedno z naszych drzew, zapraszamy do kontaktu z redakcją.

Przyda nam się każdy gest dobrej woli, ręce do pomocy oraz dobre pomysły. Jeśli wiecie, jak poprawić nasze działanie lub jak możemy je rozwinąć – jesteśmy otwarci na propozycje. „Środowisko ponad wszystko” to hasło, które przyświeca nam podczas planowania nowych inicjatyw ekologicznych.

Jeśli chcielibyście do nas dołączyć, zapraszamy do kontaktu!

Email: info@opowiecie.info
Tel. 77 400 79 32
Adres: Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 40 (nad apteką).

Napiszcie, zadzwońcie, przyjdźcie i posadźcie z nami swoje własne drzewo!

Fot. melonik

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze