Biało-czerwony „Okrąglak”, pięć setów i zwycięstwo Polaków. Tak kibice dopingowali siatkarską reprezentację [FOTORELACJA]

© Tomasz Chabior

Około cztery tysiące widzów zobaczyło w opolskim „Okrąglaku” siatkarski mecz towarzyski Polska – Kanada. Biało-czerwoni wygrali 3:2, a wspierała ich tworząca niesamowitą atmosferę publiczność.

„Polska! Biało-czerwoni!” w opolskim „Okrąglaku”:

Kibice zobaczyli wyrównany pojedynek dwóch mocnych ekip i pięć emocjonujących setów. Spiker rozkręcał publiczność, a ta dopingowała swoich rodaków tworząc w hali niezwykłą atmosferę. Widzów zabawiali nie tylko zawodnicy, ale także oficjalna maskotka reprezentacji oraz – zamiast cheerleaderek – pary taneczne.

Przegrywali 0:2, ale pokonali Kanadę 3:2

Dwa pierwsze sety wygrali Kanadyjczycy, ale ogromną determinację na boisku pokazali również Polacy. Ekipa Klonowych Liści nie oddaliła się od biało-czerwonych o więcej niż 3 punkty, wygrywając pierwszego seta 25:22, a drugiego 29:27.

Dalsza część meczu należała już tylko do ludzi Heynena. Gospodarze opanowali boisko fundując rywalom coraz groźniejsze ciosy. Trzecią część spotkania Polacy wygrali 25:17, a czwartą 25:18, doprowadzając do remisu. Rozstrzygnięcie przyniósł emocjonujący tie-break, który zakończył się rezultatem 15:9 dla biało-czerwonych.