Borki-Opole. Rozegrano III Noworoczne Grand Prix skata

© Archiwum organizatora

39 zawodników z 11 czołowych klubów Opolskiego Związku Skata oraz 4 graczy niezrzeszonych wystartowało w III Noworocznym Grand Prix skata w Borkach-Opolu. Turniej odbył się w święto Trzech Króli.

3 rundy, 36 rozdań

Podczas zawodów rozegrano 3 serie po 36 rozdań. W pierwszej z nich najlepszy okazał się Teofil Grzywa z Sekcji Skata LZS-u Kujawy, który zdobył 1.389 pkt. Kolejną rundę z wynikiem 1.375 pkt. wygrał Janusz Kosubek z Klubu Skata Lecha Kędzierzyn-Koźle. W trzeciej turze 1. miejsce zajął Gothard Dras z Sekcji Skata Komaxu Borki-Opole, który zgromadził 1.189 pkt.

Była też klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej turnieju triumfował natomiast Teofil Grzywa (3.498 pkt.), 2. miejsce zajął Bronisław Siedlecki (2.874 pkt.) ze Swornicy Czarnowąsy-Opole, a jako trzeci rywalizację zakończył Roman Sklorz (2.737 pkt.) z Komaxu Borki-Opole.

Organizatorzy nie zawiedli

Turniej już po raz trzeci zorganizowali działacze Sekcji Skata Komax Borki-Opole – Ireneusz Kodura, Roman Sklorz i Marcin Wieczorek. Zawody cechował nie tylko wysoki poziom sportowy, ale także organizacyjny. Gospodarze ufundowali liczne nagrody, m.in. trzy puchary i wiele innych upominków dla najlepszych zawodników.