Prawie wszystkie miejsca w Radzie Gminy Chrząstowice są już obsadzone. O tym, kto zostanie ostatnim radnym, zadecyduje część mieszkańców Suchego Boru.

16 osób wystartowało w wyborach do Rady Gminy Chrząstowice. Największą liczbę kandydatów wystawia Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka – 13 osób. 2 osoby wystartowały z ramienia Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe, natomiast jedna z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

Okręg 1 (sołectwo Chrząstowice, ulice: Cicha, Długa, Dworcowa, Ks. J. Leboka, Kwiatowa, Nowa, Ogrodowa, Ozimska – numery nieparzyste od 1 do 51 i numery parzyste od 2 do 38, Pszczelarska, Stawowa, Wąska, Wiejska, Wspólna, Zwycięstwa)

  • Mirosław Tomasiak (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 2 (sołectwo Chrząstowice, ulice: 1 Maja, Borowa, Brzozowa, Cmentarna, Drzymały, Kopalina, Lawendowa, Leśna, Nowowiejska, Opolska, Ozimska – numery nieparzyste od 53 do końca i numery parzyste od 40 do końca, Turawska, Wrzosowa, Zawadzka, Zielona)

  • Krzysztof Warzecha (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 3 (sołectwo Chrząstowice, ulice: Bukowa, Kotorska, Krótka, Młyńska, Olimpijczyków, Paula Hadascha, Polna, Słoneczna, Sportowa, Szkolna, Śluzowa)

  • Justyna Wieszołek (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 4 (sołectwo Daniec, ulice: Dąbrowicka – numery nieparzyste od 13 do końca i numery parzyste od 20 do końca, Dębska, Dębskiej Kuźni, Leśna, Polna, Sadowa, Wąska)

  • Tadeusz Dynowski (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 5 (sołectwo Daniec, ulice: Dąbrowicka – numery nieparzyste od 1 do 11 i numery parzyste od 2 do 18, Jeziorowa, Krótka, Ozimska, Ślepa)

  • Mirosław Grabowski (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 6 (sołectwo Daniec, ulice: Boczna, Dolna, Dzierżonia, Krośnicka, Mała, Nowa, Rynkowa, Szeroka, Szkolna, Utracka)

  • Jacek Wieszołek (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 7 (sołectwa: Dąbrowice, Falmirowice)

  • Piotr Zasuwa (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 8 (sołectwo Dębie)

  • Małgorzata Graczyk (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 9 (sołectwo Dębska Kuźnia, ulice: Cicha, Daniecka, Henryka Dąbrowskiego, Ignacego Krasickiego, Młyńska, Podstawie, Polna, Wiejska – numery nieparzyste od 1 do 51 i numery parzyste od 2 do 62, Wolności)

  • Mirosław Pasoń (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 10 (sołectwo Dębska Kuźnia, ulice: Kolonia, Leśna, Niwecka – numery nieparzyste od 1 do 3 i numery parzyste od 2 do 8, Solarka, Starodębie, Szkolna, Św. Anny, Św. Jadwigi, Wiejska – numery nieparzyste od 53 do 73 i numery parzyste od 64 do 82)

  • Alicja Malińska (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 11 (sołectwo Dębska Kuźnia, ulice: Borowa, Dębowa, Nowa, Niwecka – numery nieparzyste od 5 do końca i numery parzyste od 10 do końca, Osiedle Podlesie, Ozimska, Sosnowa, Torowa, Wiejska – numery nieparzyste od 75 do końca i numery parzyste od 84 do końca, Wyzwolenia, Zacisze, Zawadzka)

  • Horst Skowronek (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 12 (sołectwo Lędziny)

  • Andrzej Ledwig (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 13 (sołectwo Niwki)

  • Beata Weinert (Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka)

Okręg 14 (sołectwo Suchy Bór, ulice Akacjowa, Cicha, Kasztanowa, Kopernika, Krótka, Leśna, Nowa, Ogrodowa, Pawlety – numery nieparzyste od 1 – 29 i numery parzyste od 2 do 36, Polna, Pszczelarska, Słoneczna, Sosnowa – numery od 1 do 9, Tartaczna)

  • Lech Kowalski (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe)

Okręg 15 (sołectwo Suchy Bór, ulice: 1 Maja, Chabrowa, Dębska, Fiołkowa, Grudzicka, Łąkowa, Makowa, Niezapominajek, Pawlety – numery nieparzyste od 31 do końca i numery parzyste od 38 do końca, Poziomkowa, Rumiankowa, Sosnowa – numery od 10 do końca, Szkolna, Świerkowa, Wrzosowa)

  • Łukasz Nowak (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe)
  • Elżbieta Adamska-Wedler (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

Tylko jedna osoba zgłosiła swoją kandydaturę na stanowisko wójta – jest to obecna głowa Urzędu Gminy, Florian Ciecior.

21 października w gminie Chrząstowice będzie mogło zagłosować ponad 5 500 mieszkańców. Taką możliwość będą mieli w 5 miejscach na terenie gminy:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Chrząstowicach (ul. Szkolna 1)
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Dębskiej Kuźni (ul. Wiejska 53)
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Dębiu (ul. Wiejska 18)
  • Klub Wiejski w Dańcu (ul. Dąbrowicka 4)
  • Świetlica Wiejska w Suchym Borze (ul. Szkolna 2)
Udostępnij:

O Autorze

Wyłączono komentarze

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 25 maja br. w Polsce obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Na naszym portalu używamy np. plików cookies (stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu Opowiecie.info i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych serwisu Opowiecie.info). Zgodnie z RODO dane osobowe to wszystkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej (w tym imię i nazwisko, czy adres zamieszkania, adres e-mail, czy adres IP, zapisywane w plikach cookies). Administratorem danych osobowych, pozyskiwanych przez portal informacyjny WWW.OPOWIECIE.INFO Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643.

Zapewniamy, że wszelkie pozyskiwane dane przez portal informacyjny Opowiecie.info lub przez naszych zaufanych partnerów przetwarzamy tylko w zakresie, na jaki zezwala RODO:
– gdy jest to niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy;
– gdy wynika to z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, np. w celu zapewnienia bezpieczeństwa usługi;
– gdy posiadamy dobrowolna zgodę użytkownika.
Odbywać się to będzie zawsze na podstawach prawnych, dopuszczalnych przez RODO.

Dane osobowe będą przetwarzane przez administratora – Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 mogą zostać przekazane przez administratora zaufanym partnerom, którzy będą mogli je przetwarzać wyłącznie we wskazanym celu i zakresie. Zgodnie z RODO każdy z Państwa kto udzielił lub udzieli nam zgody na przetwarzanie danych osobowych, może ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Państwu także prawo żądania dostępu do nich, ich sprostowania lub usunięcia, prawo do ich przeniesienia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO.

W związku z pełnieniem obowiązków administratora Państwa danych osobowych stosujemy zabezpieczenia oraz procedury pomagające w bezpiecznym przetwarzaniu danych, miedzy innymi: witryna i wszystkie aplikacje internetowe korzystają z bezpiecznego protokołu zabezpieczonego certyfikatem SSL.

Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 oraz naszych zaufanych partnerów, co związane jest z korzystaniem z treści na portalu WWW.OPOWIECIE.INFO, w celach marketingowych, analitycznych, w tym na ich przetwarzanie w plikach cookies i podobnych.  Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne.

Polityka prywatności   Polityka cookies