© Tomasz Chabior

Przełamała się Swornica Czarnowąsy, Po-Ra-Wie niespodziewanie przegrało, a w dwóch przypadkach kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Sprawdź, co wydarzyło się w 28. kolejce IV ligi?

Niespodzianką kolejki jest porażka Po-Ra-Wia. Siódmi w tabeli piłkarze z Większyc przegrali 1:2 w Krasiejowie, który zajmuje odległą 16. pozycję. Niespodziewanie punkty straciła także trzecia Nysa, która poległa 1:2 w Gronowicach.

W ostatniej kolejce w końcu przełamała się Swornica Czarnowąsy – podopieczni Wojciecha Ścisły jeszcze przed przerwą trafili Piastowi Strzelce Opolskie cztery bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Po 3 punkty wywalczyli również piłkarze Olesna i Małejpanwi Ozimek. Obie ekipy wygrały 3:1 – pierwsza pokonała Spartę Paczków, a druga Unię Kolonowską. Komplet punktów został także w Starowicach Dolnych, które zwyciężyły przeciwko Chemikowi Kędzierzyn-Koźle 1:0.

W dwóch przypadkach kibice oglądali dynamiczną grę, szybką wymianę ognia i bardzo dużo sytuacji bramkowych, ale nie zobaczyli żadnego gola. W ten sposób punktami podzieliły się Agroplon Głuszyna i KS Krapkowice oraz MKS Gogolin i Start Namysłów.

Komplet punktów dzięki walkowerowi zdobył Skalnik Gracze. Drużyna w miniony weekend miała mierzyć się z LZS-em Kup, który w marcu wycofał się z rozgrywek.

Wyniki 28. kolejki IV ligi (12-13 maja 2018)

MKS Gogolin – Start Namysłów 0:0
Swornica Czarnowąsy – Piast Strzelce Opolskie 4:2
Starowice Dolne – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:0
LZS Gronowice – Polonia Nysa 2:1
OKS Olesno – Sparta Paczków 3:1
Agroplon Głuszyna – KS Krapkowice 0:0
Małapanew Ozimek – Unia Kolonowskie 3:1
KS Krasiejów – Po-Ra-Wie Większyce 2:1
LZS Kup – Skalnik Gracze (WALKOWER 0:3, DRUŻYNA WYCOFANA)

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze