Czwartoligowcy zagrali w Wielką Sobotę – Małapanew znów liderem, Skalnik i TOR z kolejnymi punktami! [PODSUMOWANIE 22. KOLEJKI]

Drużynę TOR-u przed porażką ze Startem Namysłów uratował Kamil Babiarz   © Tomasz Chabior

Małapanew Ozimek pokonała 2-0 Swornicę Czarnowąsy i po dwóch tygodniach wróciła na fotel lidera. Wielkanocny prezent w postaci cennych punktów zafundowali sobie także piłkarze Skalnika Gracze i TOR-u Dobrzeń Wielki.

Drużynie z Ozimka powrót na pierwszą pozycję w tabeli umożliwiła porażka Polonii Głubczyce. Dotychczasowy lider dość wysoko, bo aż 0-4, uległ u siebie Polonii Nysa. Na korzyść ozimczan jest także przegrana LZS-u Starowice Dolne, którego 2-0 pokonał MKS Gogolin.

Starowiczanie są jedynymi z trzech pretendentów do awansu do 3. ligi. Przed wielkosobotnią kolejką tracili do Małejpanwi i Polonii tylko 4 punkty. Teraz ich strata do lidera z Ozimka powiększyła się o kolejne 3 „oczka”.

Druga najlepsza w tym sezonie drużyna z powiatu opolskiego, czyli Skalnik Gracze, również sprezentowała sobie świąteczny komplet punktów. Podopieczni Wojciecha Lasoty utrzymali 4. miejsce pokonując u siebie Chemika Kędzierzyn-Koźle 1-0.

Udaną kolejkę ma za sobą także TOR Dobrzeń Wielki. Po kiepskiej pierwszej połowie i znakomitej drugiej, dobrzeniacy zremisowali u siebie ze Startem Namysłów 1-1 i zdobyli szósty tej wiosny punkt. Dzięki temu awansowali z 15. na 14. pozycję w tabeli.

Korzystnie na sytuację TOR-u wpłynęła porażka Pogoni Prudnik, która przegrała 2-4 z Po-Ra-Wiem Większyce. Dobrzeniacy mają tyle samo punktów, co prudniczanie, ale wyprzedzili ich dzięki korzystnemu dla nich bezpośredniemu pojedynkowi, na który złożyły się mecze jesienny (7-4) i wiosenny (0-1). Teraz tracą 5 punktów do trzynastego Po-Ra-Wia i mają 5 „oczek” przewagi nad szesnastą, ostatnią w tabeli Victorią.

Chróściczanom nie udało się przełamać fatalnej passy, która trwa od początku rundy jesiennej. W 22. kolejce ponieśli siódmą z rzędu porażkę. Tym razem przegrali u siebie 0-3 z Piastem Strzelce Opolskie.

Jednym z najbardziej interesujących meczów wielkosobotniej kolejki było spotkanie, w którym Unia Krapkowice gościła OKS Olesno. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1, a po przerwie krapkowiczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Po intensywnym strzelaniu, łącznie dziewięciu zdobytych przez oba zespoły bramkach, w tym dwóch z rzutu karnego i jednym golu samobójczym – OKS pokonał Unię 5-4.