Podczas niedzielnej zbiórki w Dobrzeniu Wielkim zebrano 2700 zł na zakup zewnętrznego defibrylatora. Mieszkańcy okazali się niezwykle hojni i udowodnili, że prowadzona akcja jest potrzebna. 

Dzięki uprzejmości proboszcza parafii pw. św. Katarzyny, Jana Poloka, członkowie grupy „Nasze AED Dobrzeń Wielki” przeprowadzili w niedzielę po mszach zbiórkę. Umożliwi ona pojawienie się urządzenia ratującego życie w ich sołectwie. Już po rannej mszy koordynatorzy projektu mieli 1200 zł. Później było tylko lepiej.

Powołany komitet, silnie wspierany przez uczniów Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, oraz główna inicjatorka akcji, Marta Zdzuj, starają się wszelkimi możliwymi sposobami zebrać potrzebne środki. Niedzielna kwesta przybliżyła ich do tego celu. W puszkach znalazło się 2100 złotych.

Na miano największego filantropa zasłużył Norbert Michalczyk, właściciel firmy Lino Logistics, jeden z pracodawców Szkoły Branżowej w Dobrzeniu Małym. Wsparł projekt znaczną sumą pieniędzy – przekazał 3500 zł na zakup defibrylatora.

Swój wkład w przeprowadzoną inicjatywę miały również uczennice z czwartej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu Wielkim. Przygotowały puszki, do których parafianie wrzucali datki.

Akcję w dalszym ciągu można wspierać poprzez wpłaty na internetową zbiórkę: https://zrzutka.pl/y5a7fz. Stanowisko „Nasze AED Dobrzeń Wielki” pojawi się (21 kwietnia) na pikniku ekologicznym nad Balatonem. O godzinie 16:45 odbędzie się pokaz ratownictwa oraz prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Fot. Marta Zdzuj, Ewa Gonciarska-Klimkowicz

Udostępnij:

O Autorze

Kandydat na Radnego Gminy Popielów

Wyłączono komentarze