Morsy z Dobrzenia Wielkiego oficjalnie zamknęły sezon zimnych kąpieli.

Uroczyste zamknięcie sezonu miało miejsce w sobotę (14 kwietnia) na kąpielisku „Balaton”, gdzie od końca października 2017 do kwietnia br. członkowie klubu Morsy Dobrzeń Wielki zażywali zimnych, a niejednokrotnie lodowatych kąpieli.

Klub Morsy Dobrzeń Wielki działa od 2009 roku i liczy obecnie 47 osób. W sezonie „morsowym” spotykają się co niedzielę na dobrzeńskim „Balatonie” hartując swoje ciała, wchodząc do wody często przy ujemnych temperaturach i mrozie.

Zakończenie sezonu to początek aktywności klubu wodniackiego w Dobrzeniu Wielkim. Hangar klubowy, który służył Morsom jako m.in. przebieralnia, będzie jak co roku wykorzystany na sprzęt kajakowy i żeglarski. Impreza kończąca sezon to tradycyjne ognisko z ciepłym posiłkiem i przede wszystkim wspaniała atmosfera. Uczestnicy podsumowali rok i snuli plany na przyszłość.

Raport dotyczący aktywności klubowiczów przedstawił skarbnik klubu Grzegorz Radlak. To co najważniejsze, jak mówił, to coraz większe zainteresowanie „morsowaniem”, co przekłada się bezpośrednio na stan osobowy klubu.

Morsy w Dobrzeniu Wielkim mają się dobrze. Kolejne wspólne wejście do zimnego „Balatonu” z końcem października br., co będzie zarazem inauguracją sezonu 2018.

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze