Zapraszamy na kolejny cykl spotkań „Edukacyjne inspiracje”. Spotkanie odbędzie się w Opolu w Sali Orła Białego oraz w sali nr 7 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (ul. Piastowska 14, Opole).

Jubileuszowe Edukacyjne Inspiracje

Jak stworzyć dobre miejsce do edukacji dzieci? Jak edukować, by inspirować do rozwoju? Co zrobić, by uczenie było ciekawe? Czy jest szansa na szkołę Summer Hill w Opolu? Chcesz się spotkać w gronie wspierających się rodziców, edukatorów i dzieci? Przyjdź na spotkanie.

Edukacyjne Inspiracje odbędą się już po raz dziesiąty! Mamy mały jubileusz. W kwietniu odbędzie się kolejna odsłona. Tym razem pretekstem będzie kolejny krótki film o bardzo inspirującej szkole Summer Hill, czyli o najstarszej szkole demokratycznej i wolnościowej na świecie. Po części inspiracyjnej przewidziana jest moderowana dyskusja i udział w niej może wziąć każda osoba zainteresowanaCechą charakterystyczną tej szkoły jest brak przymusu uczenia się i uczęszczania na lekcje. Instytucja opiera się na samorządności uczniów i nauczycieli. Zapisy oraz więcej informacji na stronie: https://10edukacyjneinspiracje.evenea.pl/

Wolna zabawa talentami

Przechodzimy od rozmów do działania, czyli do wolnej zabawy opartej o wartości demokratyczne i wolnościowe zabawy, które będą pretekstem do odszukania i rozwijania wyjątkowych talentów dzieci. Inspiracją są Edukacyjne Inspiracje, a konkretnie ostatnie wydarzenie, które jest bardzo poruszające i dotyka istoty wzrastania dziecka.

Wolna, bo oparta o fundament budowania społeczności, czyli o prawdziwą demokrację, współdecydowanie i to niezależnie od wieku. Wolna, bo bez przymusu.

Zabawa, czyli danie sobie prawa do tego, by być sobą. Do spotkania się ze sobą w radości, w pasji, w zachwycie i spontaniczności. Spontaniczne bycie w sytuacji i przestrzeni otwartej na rozwój.

Talentami, czyli tym co mamy w sobie bardzo cennego, wyjątkowego. Często nieodkrytego. Swoimi naturalnymi predyspozycjami, uzdolnieniami, swoim potencjałem. Zapraszamy!

Zapisy oraz więcej informacji na stronie: https://wolnazabawatalentami.evenea.pl/

Udostępnij:

O Autorze

Wyłączono komentarze