IV liga. Kilka niespodzianek w 16. kolejce

© Tomasz Chabior

Wygrana Swornicy Czarnowąsy z Krapkowicami 2:0 i triumf Sparty Paczków w Graczach 3:0 to największe niespodzianki 16. kolejki IV ligi, choć niektórzy mogliby przewidzieć taki bieg wydarzeń. Co jeszcze przyniosła miniona sobota?

Porażki SBB Energy Kup z Małąpanwią Ozimek można było się spodziewać. I faktycznie – ozimczanie wygrali 3:1. Niespodzianki nie było też w Oleśnie, gdzie miejscowi przegrali 0:5 z Agroplonem Głuszyna. Nie zaskoczyli także piłkarze z Nysy, którzy wygrali 2:0 w Namysłowie.

Jednym z najciekawszych spotkań sobotniej kolejki było starcie Piasta Strzelce Opolskie z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle. Po trafieniu Korchuta Piast prowadził 1:0. W 53. minucie wyrównał Sadowski, ale minutę później prowadzenie strzelczanom przywrócił Weiss. Odpowiedzą Chemika był w 55. minucie kolejny gol Sadowskiego. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Ciekawie zapowiadało się także spotkanie pomiędzy Starowicami a Po-Ra-Wiem Większyce. Starowice jednak wysoko zwiesiły poprzeczkę i wygrały 4:0. Hattricka skompletował Tomasz Jaworski.

Mecze Gronowic i Krasiejowa oraz Gogolina i Unii Kolonowskie przed sobotnią kolejką można było zaliczyć do starć równych sobie drużyn. Rzeczywistość zweryfikowała jednak te przypuszczenia na korzyść Gronowic (3:1) i Gogolina (3:0).