Dziś obchodzimy kilka nietypowych świąt, m.in. Dzień Matematyki, Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu, Światowy Dzień Drzemki w Pracy.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom możliwość postrzegania nauki matematyki w trochę inny sposób. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Na różnych stronach możemy znaleźć kilka łamigłówek matematycznych: swiatmatematyki.pl/index.php?p=99.

Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu to święto ustanowione przez członków organizacji Reporterzy Bez Granic i Amnesty International w 2008 roku, aby zachęcić społeczeństwo do aktywnych działań na rzecz wolnego Internetu. W Polsce te działania promuje Fundacja Panoptykon.

Światowy Dzień Drzemki w Pracy – obchody tego pozytywnego święta zostały zapoczątkowane już kilka lat temu w USA. Otóż drzemka w pracy nie tylko podnosi wydajność pracy pracowników, ale wpływa również na nasze samopoczucie oraz efektywność. Zatem, nie żałujcie sobie drzemki! – może jednak nie w pracy, bo to może się źle skończyć, ale jak już wrócimy do domu i zjemy ciepły posiłek, to warto sobie przysnąć na kilka minut, a jak tylko wstaniemy, poczujemy się jak nowo narodzeni!

Udostępnij:

O Autorze

fotoreporter

Wyłączono komentarze