6 marca obfituje w kilka nietypowych świąt. Dziś obchodzimy m.in. Europejski Dzień Logopedy, Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych, Dzień Olimpijczyka, Dzień Czystego Stołu.

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach UE. W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej. Jedną z placówek, które organizują bezpłatne diagnozy jest Opolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS. Konsultacje odbywają się w godz. 08:00–14:00. Można się na nie zgłosić po wcześniejszej rejestracji.

Tel. +48 77 551 11 70
e-mail: rejestracja.opole@medincus.pl.

fot. Centrum Słuchu i Mowy sp. z o.o.

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych przypada w rocznicę śmierci Mosze Bejskiego, inicjatora Ogrodów Sprawiedliwych w Jerozolimie. Święto ma na celu uhonorować wszystkie osoby, które sprzeciwiały się masowym zbrodniom w XX i XXI wieku.

Dzień Olimpijczyka to hołd dla wszystkich sportowców, którzy cały rok ciężko pracują, by usłyszeć hymn swojego kraju na olimpiadzie.

Dzień Czystego Stołu, jak sama nazwa wskazuje, zachęca do uporządkowania swoich stołów i biurek, również w miejscu pracy. Zwłaszcza że, jak dowodzą badania, bałagan ma na nas dekoncentrujący wpływ i nie pozwala wydajnie pracować.

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze