Świąteczny kiermasz po raz pierwszy zorganizowało popielowskie przedszkole. Frekwencja dopisała. Piosenki i wierszyki dzieci były głównym punktem programu.

Tradycją Popielowa stał się coroczny kiermasz organizowany przez radę rodziców szkoły podstawowej. W tym roku aktywni rodzice przedszkola przechwycili inicjatywę, gdyż podstawówka zrezygnowała z organizacji kolejnej edycji.

Plac przy salce katechetycznej, na którym rozstawiony był namiot, okazał się za mały podczas pokazów dzieci. Publiczność dopisała także w czasie występów wokalnych dziewczyn i jednego rodzynka ze Studia Piosenki (Wiolinki i Ekspresja) oraz występów instrumentalnych orkiestry dętej Select Band.

Rodzice oraz pracownice przedszkola sprzedawały przygotowane wcześniej w placówce stroiki. Zakupić można było również ciasto oraz ciepłe posiłki. Odbywało się losowanie fantów w kąciku szczęścia.

Najmłodsi długo oczekiwali na przyjście św. Mikołaja. Jego obecność wywołała spore poruszenie. Obdarowywał on obficie słodyczami.

Przedszkole stanęło na wysokości zadania i przygotowało równie dobry kiermasz, jaki odbywał się w minionych latach. Popielów rozpoczął okres oczekiwania na święta.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze