Pojedynek braci rozstrzygnięty! W środowym (21 czerwca) spotkaniu, po zaciętej walce drużyna Dobrzeń Rockers A, prowadzona przez Bogusza Karabana, wygrała z drużyną Romana Partykowskiego – Dobrzeń Rockers B. Mecz zakończył się wynikiem 35:29.

Obie ekipy stwarzały sobie sporo sytuacji, po których zdobywały punkty. Niektóre akcje były naprawdę na wysokim poziomie, co tylko pokazuje potencjał naszej młodej drużyny oraz efekty ich całorocznych treningów.

Publiczność, oglądająca spotkanie z trybun z pewnością się nie nudziła. Fani Rockersów cały czas wiernie dopingowali swoich ulubieńców. I zostali za ten doping nagrodzeni. W przerwie (między 2 a 3 kwartą) odbył się konkurs rzutów z połowy do kosza, w której uczestniczyli wszyscy zawodnicy. Celem było trafienie w ciągu 2 minut conajmniej 3 razy do kosza….z POŁOWY boiska. Nagrodą był kupon „dzień na Balatonie” dla wszystkich uczniów szkoły do wykorzystania w przyszłym roku szkolnym. Stawka była więc ogromna, więc zarówno kibice, jak i zawodnicy dawali z siebie wszystko, by zdobyć wymarzony kupon.

Na szczęście Rockersi nie zawiedli swoich fanów i wykonali zadanie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie wrócili do rozegrania dalszej części meczu, świetnie się przy tym bawiąc. Jedyną niewesołą częścią całego widowiska był niefortunny upadek zawodnika drużyny B – Jakuba Grzegorka, który z powodu problemów z nogą musiał opuścić boisko. Mamy jednak nadzieję, że Kubie nie stało się nic poważnego i szybko będzie mógł wrócić do gry w kosza.