Uczeń Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim został zwycięzcą regionalnego etapu konkursu pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”. W kwietniu będzie reprezentował szkołę w Warszawie. 

W etapie regionalnym V edycji konkursu wzięło udział 56 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Został on zorganizowany przez Państwową Inspekcję Pracy.

Zespół Szkół reprezentowało czworo uczniów. Najwyżej z nich uplasował się Krystian Matyschok, który został laureatem. Udział wzięli również uczniowie Publicznego Technikum: Przemysław Złotucha i Jan Kazimierowicz. Z Branżowej Szkoły swoich sił spróbowała Jessica Kołodziej.

Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 35 pytań z zakresu prawa pracy (w tym przepisów BHP). Nad przygotowaniem czuwała Anna Świtoń, nauczycielka ZS w Dobrzeniu Wielkim. Wiedzę pozyskaną podczas nauki do konkursu uczniowie mogą wykorzystać w przyszłości. Poznali przepisy prawnej ochrony pracy i legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.

Finał ogólnopolskiego konkursu odbędzie się 18 kwietnia br. w Warszawie. Dobrzeńską szkołę  reprezentować będzie Krystian Matyschok

Fot. Anna Świtoń

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze