To jeden z zasadniczych punktów programu wyborczego Komitetu Wyborczego Wyborców „Obywatele dla Opola”.

Zbigniew Janowski ( okręg 3, pozycja 1 do rady miasta Opola) zwraca uwagę na kulejącą sieć placówek oświatowych w mieście. Wskazuje brak szkoły na przykład na Malince, osiedlu liczącym bardzo wielu mieszkańców. Podobnie jest z placówkami kultury.

Takie będą Rzeczypospolitejakie ich młodzieży chowanie – przypomina Janowski zdanie Jana Zamoyskiego.  -Tymczasem nasza młodzież wychowywana jest praktycznie bez książek. Piękna Biblioteka Miejska to nie wszystko – zauważa Janowski.

Mądre Opole, powinno być mądre mądrością ludzi tutaj wychowanych. By tak sie działo konieczne jest zatrzymanie absolwentów wyższych uczelni w mieście przez stworzenie systemu stypendiów. Aleksandra Herka (okręg numer 1, pozycja 3 do rady miasta Opola) wskazuje na stworzony właśnie na Uniwersytecie Opolskim wydział lekarski jako największy potencjał, który można zagospodarować.

Dochody z podatków, o których mówi Waldemar Hartman, są warunkiem sine qua non mądrego rozwoju Opola.

„Mądre Opole”

Fot. melonik

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.