Na placu spotkań w Polskiej Nowej Wsi obok ostatnio postawionej wiaty stanął dziś klon posadzony przez starostę opolskiego Henryka Lakwę i wójta Komprachcic Leonarda Pietruszkę. Mentalnie pomagały przedszkolaki, których głównym zadaniem było wymyślenie imienia dla drzewka.

Wszystko odbywa się w ramach akcji wymyślonej przez Łukasza Kołodzieja z portalu Opowiecie.info: „100 drzew na stulecie niepodległości Polski”. Uczestniczą w niej wszystkie gminy powiatu opolskiego. Dotychczas posadzono już drzewa w Murowie, Dobrzeniu Wielkim, Łubnianach, Chrząstowicach, Turawie i  Dąbrowie.

W piątek o godzinie 10:00 zaplanowano sadzenie w gminie Tarnów Opolski.

17 kwietnia 2018 (wtorek) o godzinie 10:00 – Popielów, 13:00 – Niemodlin 
20 kwietnia 2018 (piątek) o godzinie 10:00 – Ozimek i 12:30 – Tułowice

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Żeby jednak nie było, że panowie posadzili jedno drzewko i sobie pojechali dodajmy, że spotkali się jeszcze w gabinecie wójta Leonarda Pietruszki i rozmawiali o ważnych dla gminy i powiatu sprawach. Między innymi o budowie ronda w Komprachcicach, Domu Dziecka, który będzie musiał wypełnić lukę w systemie powiatowym po odebranym przez Opole Domu w Chmielowicach. Mowa była też o planowanej budowie nowego supermarketu, a także o rozbudowie infrastruktury niskoemisyjnej, czyli ścieżek rowerowych.

Fot. melonik

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze