Opolski Teatr  Lalki i Aktora zaprasza na  PREMIERĘ STUDENCKĄ spektaklu „MARVIN” Marty Guśniowskiej w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl będzie wystawiony  na dużej scenie teatru w najbliższy wtorek (15.05) o godzinie 18.00.

Premiery studenckie stały się już tradycją Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Od wielu sezonów, przekonujemy studentów, że „lalki” są także dla nich. Tym razem zapraszamy na spektakl „Marvin”, który w ostatnim czasie odbił się szerokim echem, nie tylko w Opolu.

A to m.in. za sprawą finału 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, do którego „Marvin” został zakwalifikowany jako jedno z 13 przedstawień spośród 136 spektakli z całej Polski. Ponadto, przedstawienie prezentowane było w ubiegłą sobotę w ramach ogólnopolskiej akcji „Bilet za 300 groszy”, która towarzyszyła obchodom Dnia Teatru Publicznego. Bilety na spektakl w symbolicznej cenie 300 groszy (3 zł) zostały sprzedane w ciągu 4 godzin od otwarcia kasy biletowej.

W najbliższy wtorek zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu, a także tych, którzy spektakl widzieli i chcą przeżyć jeszcze raz tę niezwykłą, teatralną przygodę.

Opowieść o ogarniętym lękiem przed zbliżającym się nieodwołalnie wyginięciem Dinozaurze Marvinie, który spotyka na swojej drodze Żółwia Finna oraz Motyla Ulyssesa, jest błyskotliwą, nieco melancholijną, słodko-gorzką i jak często w przypadku tekstów Guśniowskiej podszytą czarnym humorem, pełną paradoksów przypowieścią o sensie życia i nieuchronnym przemijaniu.

W opolskim przedstawieniu tę opowieść twórcy ubierają w dość zaskakujący i przewrotny kostium. Otóż całość widowiska rozgrywa się w opuszczonym i nieco podupadłym wesołym miasteczku, czy może raczej cyrku. A trójka głównym bohaterów zdaje się w pewnym sensie należeć do wymierającego gatunku cyrkowych artystów. Ich szaloną podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o to kiedy i dlaczego Marvin będzie musiał odejść, pełna jest szalonych zwrotów akcji.

(Michał Centkowski, członek Komisji Konkursu).

Na premierę studencką zapraszamy nie tylko studentów – zaproszeni są wszyscy powyżej 7 lat. Studenci w szczególności, bowiem specjalnie dla nich bilety w cenie 15 zł (za okazaniem legitymacji studenckiej). Dla pozostałych: 19 zł Ulgowy / 21 zł Normalny.

REZERWACJE przyjmuje Biuro Organizacji Widowni,
tel. 77/ 454 37 96 lub 77 407 90 56
e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl

fot.G.Gajos 

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze