W Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim uczy się młodzież, która ma polityczne aspiracje. Pojawiło się czterech nowych posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży. Marek Ozimek weźmie udział w warsztatach zorganizowanych przez ambasadę Stanów Zjednoczonych. 

Kolejni uczniowie staną na sejmowej mównicy 

Koło Młodych Aktywistów od 2007 r. miało już jedenastu posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Wszystkich przygotowała opiekunka koła, Ewa Gonciarska-Klimkowicz. Pojawiły się kolejne osoby, które 1 czerwca zasiądą w poselskich ławach.

Gimnazjalistki Izabela Mehl i Julia Kocoń zrealizowały projekt o Irenie Kosmowskiej. Była jedną z ośmiu posłanek Sejmu II RP. Walczyła z analfabetyzmem i stawiała na rozwój oświaty na terenach wiejskich. Domagała się opieki społecznej nad uboższymi dziećmi. Dziewczyny zgodnie z wymaganiami tegorocznego projektu przeprowadziły wiec wyborczy, debatę, ankiety oraz rozdawały ulotki.

W ramach tematu „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej” licealiści Agnieszka Zowada i Łukasz Bartoszewicz zajęli się postacią Jana Zawady. Uczniowie również spędzą Dzień Dziecka w Warszawie. Ich opiekunką była Agnieszka Misiurska, nauczycielka historii.

Marek Ozimek weźmie udział w Civic Up! Academy

Przewodniczący samorządu gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim i członek Koła Młodych Aktywistów, Marek Ozimek, uplasował się na czwartym miejscu w ogólnopolskim konkursie. Pod koniec czerwca weźmie udział w bezpłatnej szkole letniej zorganizowanej przez ambasadę Stanów Zjednoczonych, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację Wspomagania Wsi. Marek stworzył dwa filmiki. Pierwszy dotyczył prezentacji dotychczasowych działań i pomysłu na działanie lokalne. Drugi przedstawiał jego sylwetkę.

Ozimek od 24 czerwca do 1 lipca będzie uczestniczył w licznych warsztatach z działań obywatelskich. Weźmie udział w spotkaniu z doradcą Berniego Sandersa i amerykańskimi dyplomatami.

Stworzyli założenia do Strategii Państwa dla Młodzieży

Julia Kocoń i Marek Ozimek, członkowie Koła Młodych Aktywistów, uczestniczyli w spotkaniu konsultacyjnym w Urzędzie Wojewódzkim. Rozmawiali z facylitatorem na temat założeń Strategii Państwa dla Młodzieży. Wspólnie pracowali nad dokumentem określającymi kierunki prowadzenia polityki na rzecz młodych ludzi. Spotkaniom we wszystkich województwach patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze