Wieczór Nauki odbył się w dobrzeńskim liceum po raz drugi. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów wzięli udział w przygotowanych warsztatach, sprawdzili swoją formę i przeprowadzali eksperymenty. 

„Dobrzeński Wieczór Nauki” przyciągnął przede wszystkim dzieci, które od września zasilą szeregi Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Przyszli uczniowie mieli okazję poznać nauczycieli oraz atmosferę panującą w budynku. Zajęli się nimi gimnazjaliści oraz licealiści.

Zaoferowano bogaty program. Znalazły się w nim m.in.: warsztaty filozoficzne, eksperymentalne czy artystyczne. Równolegle odbywały się liczne zajęcia dodatkowe z biologii, języka niemieckiego, matematyki, wychowania fizycznego, historii i języka polskiego.

Licealiści przeprowadzili na placu przyszkolnym efektowne pokazy doświadczeń chemicznych. W młodych obserwatorach zaszczepili chemiczną pasję.

Zwieńczeniem wieczoru była międzypokoleniowa zumba, w której wzięli udział rodzice, dzieci, uczniowie oraz nauczyciele. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na podobny wieczór w przyszłym roku.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:

O Autorze

Kandydat na Radnego Gminy Popielów

Wyłączono komentarze