© Tomasz Chabior

Praca z meczu na mecz i cotygodniowa poprawa jakości gry to główne cele Swornicy na rundę wiosenną. Zmiany w kadrze są niewielkie, okres przygotowawczy dobrze przepracowany, a pierwszy mecz po przerwie zimowej już w sobotę. „Swora” o 15:00 zagra na wyjeździe przeciwko KS Krasiejów.

„Nie możemy się doczekać”

– Za nami dobrze przepracowany okres przygotowawczy, dużo trenowaliśmy i nie możemy doczekać się startu rundy jesiennej – mówi Wojciech Ścisło, trener Swornicy. – W sobotę przeszkodzić nam może tylko pogoda, która i tak pokomplikowała nam przygotowania do rundy, bo pierwszy trening na naturalnej murawie odbyliśmy dopiero w środę – zdradza.

Cel: praca z meczu na mecz

– Od soboty cele będziemy sobie stawiać z tygodnia na tydzień. Pierwszym z nich będzie pokonanie w sobotę Krasiejowa. Później będziemy tylko podnosić sobie poprzeczkę, pracować z meczu na mecz i poprawiać poziom naszej gry – mówi Ścisło.

Roszady w kadrze

W ekipie z Czarnowąsów-Opola wiosną zobaczymy trzech nowych piłkarzy – Przemysława Tramsza pozyskanego ze Stali Brzeg, Krzysztofa Wernera „ściągniętego” z Ruchu Zdzieszowice oraz wracającego z wypożyczenia do LZS Kup bramkarza Krzysztofa Tronta. Ze Swornicy odszedł z kolei Michał Czabanowski. W drużynie Wojciecha Ścisły przez jakiś czas nie będzie występować także bramkarz Igor Khodanovych zmagający się z urazem kolana.

Sparingi: trzy remisy, dwa zwycięstwa i lanie od „Zdzichów”

Czarnowąsanie w okresie przygotowawczym rozegrali sześć meczów towarzyskich. Zremisowali trzykrotnie – 1:1 przeciwko juniorom Odry Opole, 3:3 mierząc się z juniorami Pomologii Prószków i 3:3 w meczu z trzecioligową Polonią Głubczyce. Spotkanie przeciwko drugiemu opolskiemu zespołowi grającemu w 3. lidze – Ruchowi Zdzieszowice – „Swora” przegrała aż 0:7. Dwa pozostałe mecze zakończyły się już zwycięstwami podopiecznych Wojciecha Ścisły, którzy wygrali 5:1 z Pogonią Prudnik i 3:2 przeciwko Orłowi Źlinice.

Swornica Czarnowąsy – wyniki sparingów:

Swornica Czarnowąsy – Odra Opole (juniorzy) – 1:1
Swornica Czarnowąsy – Pomologia Pruszków (juniorzy) – 3:3
Swornica Czarnowąsy – Polonia Głubczyce – 3:3
Swornica Czarnowąsy – Pogoń Prudnik – 5:1
Swornica Czarnowąsy – Orzeł Źlinice – 3:2
Swornica Czarnowąsy – Ruch Zdzieszowice – 0:7

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze