© Tomasz Chabior

Ponad 400 niepełnosprawnych z 60 drużyn wzięło udział w 7. Igrzyskach LZS Niepełnosprawnych w Dobrzeniu Wielkim. Wśród startujących znaleźli się zawodnicy nie tylko z województwa opolskiego, ale także z łódzkiego i małopolskiego.

– mówi Gerard Halama, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Opolu.

Sportowcy startowali w czteroosobowych zespołach, które rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach – biegu z sankami po „ósemce”, biegu wokół koła, drużynowym skoku z miejsca w dal, rzucie w zbudowanego z dmuchanych piłek bałwana, rzucie ringo do skrzyni oraz celowaniu piłką palantową do odpowiednio punktowanych otworów.

W tych zawodach nie było przegranych. Każdy z zawodników był zwycięzcą. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a każda z drużyn – puchar.

Po zakończonej rywalizacji sportowcy mogli zobaczyć występy Krzysztofa Riewolda, cyrkowca i półfinalisty programu „Mam talent!”, oraz Anny Koschny – młodej wokalistki z Kup.

Niepełnosprawnych odwiedził również św. Mikołaj z przyczepą pełną prezentów. Po wszystkim niepełnosprawni zjedli obiad w pobliskiej restauracji „Pod lasem”.

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze