Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Joanna Kardasińska, prezeska fundacji na rzecz zamku książęcego Niemodlin. Przystąpiło do niego jedenaście zabytkowych obiektów z regionu: Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Zamek w Dąbrowie, Zamek w Głogówku, Pałac Jakubus, Zamek Moszna, Zamek Książęcy w Niemodlinie, Zamek w Otmuchowie, Pałac Sulisław, Pałac Większyce, Wieża Piastowska w Opolu oraz Zamek w Rogowie Opolskim.

– Szlak to pętla długości czterystu kilometrów – mówiła podczas spotkania w opolskim Urzędzie Marszałkowskim Kardasińska – To otwarta inicjatywa. Czekamy na właścicieli obiektów zabytkowych, którzy oferują choć jedną usługę turystyczną. Na naszym szlaku już dziś znajdziemy miejsca o zróżnicowanej propozycji. Mam nadzieję, że to początek. Obiekty zabytkowe będą się wzajemnie promowały. W nowym sezonie turystycznym w każdym będą materiały promocyjne wszystkich obiektów ze szlaku. To szansa na rozwój regionu, gminy Niemodlin, ale i promocja Opolszczyzny – przekonywała Kardasińska.

Marszałek Andrzej Buła i wicemarszałek Stanisław Rakoczy, prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, obiecali wspierać projekt wszelkimi środkami – także finansowymi. W spotkaniu uczestniczyli szefowie zabytkowych obiektów i samorządowcy.

A wszystko zaczęło się od zamku w Niemodlinie:

Fot. melonik

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze