Dwa spektakle Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. A. Smolki zakwalifikowały się do finału 24. edycji „Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej”.

„Marvin” Marty Guśniowskiej w reżyserii Pawła Aignera oraz „Zagubiony chłopiec” Artura Pałygi w reżyserii Pawła Passiniego to przedstawienia doskonale znane opolskiej publiczności. To one właśnie będą reprezentować OTLiA w finale Ogólnopolskiego Konkursu.

Celem tego niezwykle prestiżowego konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, jest popularyzacja współczesnego dramatu polskiego, promocja rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych.

W finale 24. Konkursu znalazło się 13 przedstawień, które zostały zakwalifikowane do etapu finałowego spośród 136 spektakli z całej Polski. Spektakle OTLiA to jedyne tytuły zaliczone do finału w wykonaniu teatru lalkowego.

II etap lonkursu zakończy się 20 czerwca, kiedy jury konkursu (w składzie: Agata Duda-Gracz, Zbigniew Majchrowski, Wojciech Majcherek, Jacek Kopciński, Waldemar Zawodziński) obejrzy spektakle finałowe i przyzna nagrody. Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się pod koniec czerwca w Instytucie Teatralnym.

źródło: OTLiA fot. G. Gajos

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze