Piłkarki ręczne TOR-u Dobrzeń Wielki przegrały u siebie z Sanem Jarosław aż 16:44. Spotkanie było dwunastym meczem sezonu i jednocześnie dwunastą porażką. Rozegrano je w niedzielę (18 lutego 2018) w ramach 12. kolejki II ligi gr. IV kobiet.

Pierwsze trzy bramki trafiły zawodniczki Sanu. W 5. min wynik na 3:1 zmieniła Julia Witola z TOR-u. Piłkarki z Jarosławia szły jednak jak błyskawica i zdobywając kolejne gole w ekspresowym tempie powiększały przewagę nad rywalkami, a dobrzenianki odpowiadały pojedynczymi trafieniami. W 16. min było 12:3, 10 minut później 17:6, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:8 dla Sanu.

W drugiej połowie bramek padło już o wiele więcej.  Piłkarki z Dobrzenia Wielkiego do siatki trafiły zaledwie 8 razy, natomiast ich przeciwniczki aż 25-krotnie! Na jednego gola dobrzenianek przypadały ponad trzy w wykonaniu drużyny z Jarosławia.

Na półmetku drugiej połowy San prowadził już 28:13. Dziesięć minut później było już 38:14, a spotkanie zakończyło się jeszcze wyższym rezultatem – 16:44.

Była to druga co do rozmiaru porażka dobrzeńskich szczypiornistek. Najwyższą poniosły w pierwszej rundzie w Rudzie Śląskiej, gdzie przegrały aż 30 bramkami (11:41). W drugiej rundzie grając przeciwko Zgodzie Ruda Śląska dobrzenianki zaliczyły także swoją najniższą przegraną. Mecz – tym razem rozgrywany w hali w Dobrzeniu Wielkim – zakończył się wynikiem 19:30.

Kolejne spotkanie podopieczne Andrzeja Motyki rozegrają 3 marca (sobota) w Katowicach, gdzie podejmą miejscowe Imperium FutureNet – lidera II ligi gr. IV kobiet.

TOR Dobrzeń Wielki – San Jarosław 16:44 (8:19)

TOR: Pozniak, Micota, Wilk (1), Nalewaja (4), Kokot (1), Koza (1), Polarczyk (4), Witola (5), M. Bucyk, P. Bucyk, Florianowicz, Czuchwicka, Kaliciak. Trener: Andrzej Motyka.

SAN: Brzozowska (2), Borowska (2), Bartuzel (1), Piśko (2), Galas-Szymańska (2), Zięba (2), Płocica (4), Hołowaty, Gałat (2), Mazur, Chrapek (5), Kostuch (10), Ochońska (4), Majerczyk (6), Kawa (2), Dziura. Trener: Monika Cholewa.

SĘDZIOWALI: Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga.