Stefan Hula   © Łukasz Kołodziej

Norweg Robert Johansson skoczył 106 m i wygrał serię próbną przed konkursem olimpijskim na skoczni normalnej. Najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula, który wylądował na 109. metrze i był drugi. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch z odległością 102,5 m. W pierwszej czwórce znalazło się trzech z czterech startujących na normalnej skoczni biało-czerwonych.

Jako pierwszy z Polaków w serii próbnej skoczył Maciej Kot. „Kocur” startował w kiepskich warunkach i uzyskał zaledwie 95 m, co dało mu 23. miejsce. Następnym z biało-czerownych, który zasiadł na belce, był Stefan Hula. Spisał się rewelacyjnie, lądując na 109. metrze wyznaczającym rozmiar skoczni. Tak dobra próba dała 31-latkowi drugą pozycję.

Doskonale spisał się również Dawid Kubacki. Odległością 104 m zagwarantował sobie czwarte miejsce w serii próbnej. Po Kubackim skakał jeszcze Kamil Stoch, którego 102,5-metrowa próba dała mu trzecią lokatę.

Zawody na skoczni normalnej (HS-109) rozpoczną się o godz. 13:30. Będzie to pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych mężczyzn, które odbędą podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Kolejny zostanie rozegrany na dużym obiekcie (HS-142) w sobotę 17 lutego. Dwa dni później skoczkowie będą rywalizować ze sobą w zawodach drużynowych.

Pjongczang 2018 – Polacy w serii próbnej przed konkursem na skoczni normalnej:

2. Stefan Hula (109 m)
3. Kamil Stoch (102,5 m)
4. Dawid Kubacki (104 m)
23. Maciej Kot (95 m)

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze