65 ekip wzięło udział w „12-godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym” w Kopalni Soli w Bochni (10–11 marca), wśród startujących byli reprezentanci klubu biegowego TOR Dobrzeń Wielki „Team of Runners”.

Bieg w kopalni to wyjątkowa impreza. Główna celem sztafety jest przebiec w ciągu 12 godzin jak najwięcej  kilometrów. Każda z ekip wystawiła swoich zawodników, którzy biegali średnio po 40 kilometrów (czyli dystans maratoński) w warunkach kopalni!

Klubowicze TOR Dobrzeń Wielki w składzie Katarzyna Szajca, Bartłomiej Gucman, Tomasz Hanzel i Grzegorz Radlak, startujący pod nazwą „Dobrzeniaki INFO”, przebiegli łącznie 147 km, zajmując zasłużoną 40. pozycję.

Sztafeta w kopalni soli w Bochni, organizowana od 2005 roku, ze względu na specyfikę miejsca nie należy do łatwych. Na tasie znajdują się liczne podbiegi, brak naturalnego światła, korytarze i schody mające po 306 stopni. Do tego dystans, który należy przebiec wymaga od biegaczy odpowiedniego przygotowania i determinacji. Zawodnicy z Dobrzenia Wielkiego, którzy po raz pierwszy podjęli się tego ekstremalnego wyzwania, świetnie sobie z tym poradzili. Należy dodać, że sukcesem samym w sobie jest udział w tej imprezie, gdyż uczestnicy mogą wziąć w nim udział po uprzednim losowaniu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Fot. Klub TOR Dobrzeń Wielki 

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze