Polska sobota w Oberstdorfie. Stoch liderem TCS, pierwsze podium Kubackiego!

© Pixabay

Kamil Stoch został liderem 66. edycji Turnieju Czterech Skoczni. „Mazurek Dąbrowskiego”, petarda skoczka z Zębu w drugiej serii i pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata Dawida Kubackiego – tak wyglądała polska sobota w Oberstdorfie.

Stoch w pierwszej serii wylądował na 126. metrze, dzięki czemu zajmował 4. miejsce. Podczas drugiej próby Polak odpalił prawdziwą „petardę” i skokiem na odległość 137 metrów zagwarantował sobie pewne zwycięstwo w konkursie i prowadzenie w Turnieju Czterech Skoczni.

Pierwsze w karierze podium wywalczył Dawid Kubacki. Zawodnik po pierwszym skoku (126,5 m) zajmował 3. miejsce, a w drugiej serii obronił swoją pozycję, lądując na 129. metrze. Oprócz Stocha i Kubackiego na podium stanął także Niemiec Richard Freitag, który zajął 2. miejsce.

Bardzo dobrze spisał się również Mistrz Polski – Stefan Hula, który najpierw uzyskał 123 metry i był siódmy, a później poszybował 120,5 metra i wspiął się na 5. miejsce.

Maciej Kot, który po pierwszej serii był dwudziesty, w drugiej zrehabilitował się i awansował na 15. pozycję. Wysokiego 9. miejsca z pierwszej serii w drugiej próbie nie zdołał utrzymać Piotr Żyła. Podczas pierwszego skoku „Wiewiór” osiągnął 127,5 m, aby później spaść na 25. pozycję lądując na 109. metrze.