Kamil Stoch zajął 2. miejsce podczas niedzielnego konkursu w Willingen i wygrał pierwszą w historii edycję turnieju Willingen Five. Mało tego, „Rakieta z Zębu” odzyskała też plastron lidera PŚ. Jego największy przeciwnik – Niemiec Richard Freitag – zajął 28. miejsce i traci teraz do Stocha 43 punkty.

Obiecująca I seria

Kamil Stoch w pierwszej części rywalizacji uzyskał 145,5 m i zajmował 2. miejsce. Zaraz za nim plasował się Dawid Kubacki, który skoczył 138 m. Znakomicie spisali także Piotr Żyła i Maciej Kot – obaj wylądowali na 142. metrze. Pierwszy z nich zajmował 6., a drugi – 9. miejsce. Pierwszy skok nie wyszedł Stefanowi Huli – Polak skoczył tylko 126,5 m i był dwudziesty trzeci.

Do drugiej serii nie zakwalifikował się Jakub Wolny, który skoczył 128 m i zajął 31. miejsce, czyli pierwsze niedające awansu do części finałowej.

Dzięki fenomenalnemu skokowi na odległość aż 147,5 m po pierwszej serii prowadził Norweg Johann Andre Forfang. Z kolei Richard Freitag, wówczas jeszcze lider klasyfikacji generalnej PŚ, przegrał z kiepskimi warunkami i wylądował na 128. metrze zajmując dopiero 17. miejsce.

II seria – awansy biało-czerwonych i atak na 25 tys. euro

Jeszcze lepsza od pierwszej był seria druga. Pierwszy z Polaków skakał Stefan Hula, którego próba na odległość 126,5 m dała mu chwilowe prowadzenie, a później 12. pozycję. Po 133,5-metrowym skoku o jedno miejsce w górę awansował Maciej Kot (8.), a z 3. na 7. pozycję spadł Dawid Kubacki (133,5 m).

Rywalizację na podium zakończyli Piotr Żyła i Kamil Stoch. Pierwszy z nich oddał skok na odległość 138,5 m i zajął 3. miejsce, a Stoch skoczył 140,5 m, kończąc na 2. pozycji.

Niedzielny konkurs wygrał Norweg Johann Andre Forfang, którego próba na odległość 144,5 m dała mu przewagę 2 punktów nad Stochem, ale nie wystarczyła do wyprzedzenia Polaka w klasyfikacji generalnej Willingen Five. Stoch za zwycięstwo w turnieju otrzymał aż 25 tys. euro, czyli ponad 100 tys. złotych.

W drugiej serii Richard Freitag skoczył jeszcze bliżej niż w pierwszej. 118,5 m dało mu odległą, 28. pozycję. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej PŚ tym samym stracił prowadzenie na rzecz Kamila Stocha.