Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Popielowa „Razem” spotkali się, by podsumować miniony rok. Przedstawiono działania, które miały miejsce oraz dyskutowano o planach na przyszłość.

Dwanaście osób zebrało się w piątkowy wieczór. W sympatycznej atmosferze przedstawiono sprawozdanie z 2017 roku. Omówiono również imprezy, w które włączyło się stowarzyszenie.

Smaczny początek roku

Końcówka lutego dla Stowarzyszenia Przyjaciół Popielowa „Razem” oraz Związku Kobiet Śląskich okazała się wielopokoleniowa oraz smakowita. Kobiety podsumowały wówczas wydanie książki kulinarnej „Od wodziunki do pranzunki”. Znalazły się w niej przepisy na potrawy, które coraz rzadziej znajdują się we współczesnych domach, np. pańćkraut czy nusseki.

Z żurkiem na Węgrzech

Delegacja z gminy Popielów wzięła udział pod koniec sierpnia 2017 r. w regionalnym festynie na Węgrzech. Partnerska gmina Bikal zaprosiła popielowian do zaprezentowania swojej tradycyjnej potrawy. Ponownie śląskie gospodynie oraz kobiety należące do stowarzyszenia połączyły swoje siły. Przygotowany żurek okazał się sensacją na tamtejszej imprezie.

Nieoceniona pomoc podczas dożynek

We wrześniu Popielów zorganizował Powiatowo-Gminne Dożynki. Gmina gościła osoby z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy oraz Stanów Zjednoczonych. Stowarzyszenie dołożyło swoją niemałą cegiełkę do przebiegu imprezy. Członkowie upiekli ciasta oraz obsługiwali gości. Wywiązali się ze swojego zadania w stu procentach.

Dalsze plany na nadchodzący rok

Zebranie zakończyło się dyskusją dotyczącą pomysłów na 2018 rok. W dalszym ciągu stowarzyszenie będzie włączało się w imprezy organizowane na terenie gminy. Na pewno jeszcze nieraz je spotkamy. Niebawem zostanie ponownie uruchomiona strona internetowa. Osoby, które chciałaby włączyć się w życie społeczne gminy, mogą zasilić w każdej chwili szeregi stowarzyszenia.

Udostępnij:

O Autorze

Kandydat na Radnego Gminy Popielów

Wyłączono komentarze