Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. została oficjalnym Mecenasem Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Uroczyste podpisanie deklaracji  współpracy miało miejsce 12 kwietnia w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Umowę w imieniu OTLiA podpisał dyrektor naczelny i artystyczny teatru, Krystian Kobyłka. Slółkę reprezentował Prezes Zarządu WiK Opole, Ireneusz Jaki. Podpisy zostały złożone przy udziale Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

Jak poinformował zebranych na konferencji prasowej dziennikarzy dyrektor Kobyłka, spółka WiK od lat współpracuje z OTLiA, szczególnie wspierając  organizację „Światowego Dnia Wody”. Jest to m.in. pomoc w organizacji specjalnych warsztatów. W tym roku dzieci wraz z rodzicami i przy udziale aktorów teatru wykonywały różne maskotki związane z wodą. Wodne „dzieła” trafiły później do najmłodszych pacjentów opolskich szpitali.

Prezes spółki WiK pytany o kwotę wsparcia na rzecz OTLiA mówił o kilkudziesięciu tysiącach złotych rocznie w zależności od potrzeb. W ramach współpracy strony będą:

– Prowadzić edukację i rozwijać zainteresowanie w zakresie m.in. kultury, teatru, ochrony środowiska, dbałości o wodę i ochronę jej zasobów.

– Podejmować działania mające na celu dbałość o piękny i zrozumiały polski język ojczysty, niezbędny w aktach komunikacji społecznej.

– Kształtować pozytywne wartości artystyczne w oparciu o trzy główne wartości: dobro, prawdę i piękno.

– Podtrzymywać i upowszechniać kulturę, tradycję i dziedzictwo narodowe.

Pierwsze działania wynikające z oficjalnej  współpracy widzowie teatru będą mogli zobaczyć już we wrześniu. Teatr będzie wystawiał nowa sztukę współfinansowaną już przez spółkę WiK Opole.

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze