Dziś oficjalnie została oddana do użytku stacja uzdatniania wody w Kobylnie. Na wybudowanie obiektu przeznaczono około 1,5 mln zł. Prace trwały prawie 7 miesięcy.

Coraz częściej spotykamy się ze złą jakością wody. Zanieczyszczenie wody źle wpływa na jakość życia, a także na wszelkie urządzenia i instalacje w budynku. Budowa stacji uzdatniania wody ma wielkie znaczenie. Na inwestycję przeznaczono dokładnie 1 mln 300 tys. zł, w tym środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie ponad 820 tys. zł.

– To bardzo potrzebna inwestycja dla nas, ponieważ mieliśmy problem z dużą ilością żelaza oraz manganu w wodzie. Musieliśmy podjąć pewne działania, tak aby woda dla naszych mieszkańców była czysta i zdrowa, żeby wanny nie były zabrudzone i żeby pranie było czyste. Będzie to woda zdrowa, zdatna do picia. Wszystkie badania, które zostały wykonane wyszły bardzo dobrze – informuje Krystian Baldy, wójt gminy Łubniany.

– Należy również tutaj wspomnieć i serdecznie podziękować takim osobom jak Pan Andrzej Neustein, który był inspektorem nadzoru, oraz administratorowi Piotrowi Cieślikowi, a także firmie WiK Łubniany, która będzie zarządzała tym budynkiem. Obiekt został wybudowany przez firmę H2Optim z Poznania. Prace budowlane ruszyły już we wrześniu zeszłego roku i zakończyły się w marcu. Wszystkie prace przeszły pomyślnie – dodaje wójt.

Udostępnij:

O Autorze

fotoreporter

Wyłączono komentarze