Swornica lepsza w derbach przeciwko Victorii, chociaż nie obyło się bez mankamentów

© Tomasz Chabior

Swornica Czarnowąsy pokonała w rozgrywanych w Chróścicach derbach miejscową Victorię 3:1. Sobotnie spotkanie było dla obu ekip już szóstym w sezonie starciem ligowym.

Choć Swornica okazała się lepsza od Victorii, prowadzący ją Wojciech Ścisło wskazał kilka mankamentów w jej grze. – Nie do końca jestem zadowolony z naszego występu. Mieliśmy słaby początek, a ożywiliśmy się dopiero po strzeleniu pierwszej bramki. Fragmentami wyglądaliśmy zadowalająco, a fragmentami nie tak jakbyśmy chcieli – mówi.

Czarnowąsanie wyszli na prowadzenie w 27. minucie , gdy po podaniu od Rogowskiego Styrczulę w sytuacji „sam na sam” pokonał Miroszka. Dla piłkarzy Swornicy był to moment przełomowy, ale przed przerwą nie zdołali już zdobyć bramki. – Operowanie piłką, konstruowanie akcji i  przede wszystkim ich wykańczanie pozostawiało wiele do życzenia – przyznaje Ścisło.

W drugiej połowie „Swora” grała w przewadze, ponieważ jeszcze przed przerwą Victorię osłabił jej kapitan, Damian Polok, który dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Chróścicka bramka oblężona była niejednokrotnie, ale realne zagrożenie zdołali stworzyć tylko po dwa razy Fiks i Filla oraz jeden raz Miroszka.

Dwie z tych okazji zakończyły się bramką. W 51. minucie po akcji zespołowej i dograniu na krawędź pola karnego piłkę z około 15 metrów „w sieci” umieścił Filla. W 78. minucie goście powiększyli swoje prowadzenie wykorzystując błąd obrońcy – nieczysto podaną do bramkarza futbolówkę przejął Miroszka, który przelobował wychodzącego do chwycenia piłki Styrczulę.

Jedynego w meczu gola Victoria zdobyła w 90. minucie. Podczas akcji w polu karnym Swornicy ręką zagrał Marek Waindok, a prowadzący mecz Artur Chudala podyktował rzut karny. Do „wapna” podszedł Grabowiecki, który zamienił „jedenastkę” na bramkę.

Victoria Chróścice – Swornica Czarnowąsy 1:3 (0:1)

Bramki: 27. Miroszka, 51. Filla, 78. Miroszka – 90. Grabowiecki (karny)

Żółte kartki: 33. Polok Damian, 45. Polok Damian, 54. Grabowiecki, 74. Leonardo, 81. Tomczak

Czerwone kartki: 45. Polok Damian (dwie żółte kartki)

Sędziował: Artur Chudala