Victoria Chróścice w IV lidze! Kabaszyn: „Awans jest nagrodą za pięknie przepracowany sezon”

© Tomasz Chabior

Victoria Chróścice wygrała oba baraże przeciwko LZS-owi Walce i w przyszłym sezonie będzie występować w IV lidze. Podopieczni Łukasza Kabaszyna najpierw pokonali u siebie ekipę Jana Śnieżka 4:1, a tydzień później wygrali z nią na wyjeździe 4:2.

– Bardzo cieszymy się z awansu. Jest on najlepszą dla zawodników nagrodą za pięknie przepracowany sezon i trud wkładany w przygotowania do każdego spotkania zakończonego dziś sezonu – mówi Łukasz Kabaszyn, trener Victorii Chróścice.

Baraże o 4=IV ligę rozegrano 9 i 16 czerwca. Po pierwszym z nich wydawało się, że awans Victorii do IV ligi to czysta formalność. I tak faktycznie było – podopieczni Łukasza Kabaszyna pojechali na rewanż do Walec po zwycięstwie 4:1, a tam wygrali 4:2, triumfując w dwumeczu aż 8:3.

Duży wpływ na przebieg sobotniego rewanżu miała czerwona kartka, którą bramkarz gospodarzy – Fabian Hyla – zobaczył już w 23. minucie za zagranie ręką poza polem karnym.

Siedem minut później pierwszy cios osłabionym Walcom zadał Tomczak, który wykorzystał rzut karny. W 37. minucie było już 2:0. Lewą nogą przy długim słupku piłkę umieścił Koval i od tamtej chwili kwestia awansu do IV ligi wydawała się już rozstrzygnięta.

Kolejny raz Victoria ukąsiła rywala w drugiej minucie czasu doliczonego do pierwszej połowy. Czajkowski wyłożył piłkę Dastinowi Polokowi, który lewą nogą skierował ją do bramki.

W drugiej połowie padły kolejne trzy bramki, ale tym razem do strzelania dołączyły się również Walce. W 55. minucie wynik na 3:1 zmienił Dyczek, ale dwie minuty później Victoria trafiła gola na 4:1. Kolejny raz bramkarza pokonał Dastin Polok, tym razem wygrywając sytuację „sam na sam” z bramkarzem. Końcowy wynik w 88. minucie ustalił Mirga. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gości z Chróścic.

Victoria jest ostatnią drużyną, która w tym sezonie awansowała do IV ligi. Wcześniej poziom wyżej dostali się zwycięzcy obu grup opolskiej klasy okręgowej – TOR Dobrzeń Wielki i Pogoń Prudnik. Wszystkie trzy zespoły w kolejnym sezonie wystąpią w IV lidze jako beniaminki. Oprócz nich, na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Opolszczyzny w sierpniu zobaczymy także Polonię Głubczyce, która spadła z III ligi.

Zespoły te uzupełnią luki po Agroplonie Głuszyna, który awansował do III ligi oraz Unii Kolonowskie, Sparcie Paczków, Gronowicach i Krasiejowie, które spadły do klasy okręgowej.