Rada Dzielnicy Czarnowąsy 6 lutego 2018 r. złożyła do opolskiego Ratusza wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w Czarnowąsach ws. pozostania w mieście bądź powrotu do gminy Dobrzeń Wielki. Po ponad miesiącu poznaliśmy odpowiedź władz Opola.

W piśmie przesłanym do Przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy, Jana Zadwornego, 9 marca czytamy, że złożony wniosek został rozpatrzony negatywnie.

Strona miasta argumentuje, że „zakres konsultacji określony złożonym wnioskiem, należy do wyłącznej dyspozycji Rady Miasta”, a „konsultacje z mieszkańcami w sprawach zmiany granic miasta polegającej na wyłączeniu obszaru jednostki pomocniczej i włączeniu jej do sąsiedniej gminy, mogą zostać ograniczone do mieszkańców tej jednostki pomocniczej”, zaś „przedmiot wnioskowanych konsultacji rodziłby skutki dla wszystkich mieszkańców Opola, a nie tylko jednej dzielnicy”.

Przypomnijmy, że wniosek o konsultacje społeczne, zgodnie z Uchwałą o konsultacjach społecznych Rady Miasta Opola z 21 kwietnia 2016 r., może złożyć Rada Dzielnicy, trzy organizacje lub 120 mieszkańców. Trwa rozstrzygnięcie, czy podobną uchwałę podejmie Rada Dzielnicy Borki. Można również usłyszeć zapowiedzi o zbieraniu podpisów.

Poniżej pełna treść pisma:

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze