Władze gminy Popielów pozyskały dofinansowanie na zakup nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Siołkowicach. Potrzebny jest jeszcze wkład własny jednostki, dlatego organizowane są liczne przedsięwzięcia. 

Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy zostanie w części zakupiony ze środków pozyskanych z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Pozostałą kwotę będzie musiała dopłacić siołkowicka jednostka.

Obecny samochód to ponadczterdziestoletni Mercedes, który nie spełnia już potrzebnych wymagań. Strażacy ochotnicy od kilku lat nie pobierają już ekwiwalentu pieniężnego za wyjazdy do akcji. Pozyskują pieniądze od lokalnych przedsiębiorców i sponsorów. Środki pozyskiwane są również z przekazywanego przez mieszkańców 1% podatku.

OSP Stare Siołkowice
PL 11 1050 1504 1000 0090 3098 5734
Kod SWIFT ING Banku Śląskiego: INGBPLPW

Często przeprowadzane są zbiórki złomu. Najbliższa już 28 kwietnia (sobota) od godz. 9:00. Strażacy proszą o życzliwość i wsparcie w zdobywaniu pieniędzy na zakup potrzebnego wozu. Osoby, które chcą przekazać większą ilość niepotrzebnych metali, są proszone o kontakt pod numer tel.: 727 433 746.

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze