Ewelina Dajewska ma 19 lat i pochodzi z Dobrzenia Wielkiego. Niedawno zakończyła edukację w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr V w Opolu. Swoją przyszłość pragnie związać z Akademią Sztuk Pięknych. Przed siedem lat trenowała piłkę ręczną w drużynie TOR Dobrzeń Wielki. Udział w konkursie Miss Opolszczyzny łączy ze zdawaniem matury. 

Marcin Luszczyk: Finał opolskiego konkursu miss już za tydzień. Wiemy już, że było warto, bo znalazłaś się wśród czternastu najpiękniejszych. Kto namówił Cię do wzięcia udziału w walce o tak prestiżowy tytuł?

Ewelina Dajewska: Decyzję podjęłam sama i to już dwa lata temu. Podczas oglądania wyborów Miss Polski pomyślałam, że ja również mogłabym spróbować swoich sił. Lubię nowe doświadczenia, a to jest jedno z nich.

Stwierdziłam, że jakąś szansę na dojście do finałowej gali mam, więc postanowiłam się o tym przekonać. Udało się.

Decyzję podjęłaś sama. Jak wspierają Cię najbliżsi? Kibicują czy raczej podchodzą sceptycznie do konkursu?

W mój sukces wierzą przede wszystkim rodzice oraz siostra. Spore wsparcie otrzymuję ze strony chłopaka. Podnoszą mnie na duchu w chwilach słabości, motywują i wprowadzają nieustannie pozytywną energię w moje życie.

Wciąż powtarzają, że zdobędę upragniony tytuł. Niestety na gali w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym nagrodzonych zostanie pięć dziewczyn. Będę czekała na werdykt w niecierpliwością i ciekawością. Mimo wszystko czuję lekki strach wymieszany z tremą, staram się być jednak dobrej myśli.

Finał odbędzie się 19 maja, więc już niebawem. Każda z kandydatek jest inna, lecz wszystkie walczycie o wygraną. Rywalizacja jest już wyczuwalna czy wspieracie się?

Staramy wzajemnie sobie pomagać. Do rywalizacji podchodzimy ze zdrowym rozsądkiem. W pewnym stopniu walczymy, ale na uczciwych warunkach. Jesteśmy wobec siebie lojalne i życzliwe.

Anna Pabiś, druga wicemiss Polski, organizatorka wyborów Miss Opolszczyzny. Kim jest dla Ciebie? Mentorka czy wymagająca opiekunka?

Pani Pabiś jest dla mnie osobą, której można zaufać i brać przykład. Darzę ją ogromnym szacunkiem. Współpraca między nami na pewno jest owocna, ponieważ mi jako finalistce otwiera drzwi do kolejnych etapów konkursu miss, gdzie pojawia się świat show-biznesu.

Cechy miss, posiadasz jakieś? W konkursie liczy się tylko wygląd czy jednak w modelingu są jakieś wartości?

W mojej ocenie najważniejsze u modelki są trzy rzeczy: życzliwość, chęć pomocy innym oraz szczery uśmiech. Wygląd także jest istotny, choć nie przoduje. Spore znaczenie ma charakter, bowiem to on na wyższych szczeblach decyduje o naszym awansie. W życiu prywatnym i teraz w konkursie stawiam na szczerość. Nie chcę nikogo udawać. Pragnę, żeby ludzie poznali mnie i moje wartości.

Przyjmijmy dwie opcje. Wygrywasz i co później? Nie dostajesz żadnego tytułu co wtedy? 

Po wygraniu konkursu dałabym z siebie wszystko w dalszych etapach. Chciałabym podążać drogą modelingu w przyszłości. Sam udział w gali jest dla mnie zwycięstwem, lecz po przegranej pozostałabym w jakiejś cząstce w modelingu. Gdybym dostała zieloną kartę nadal będę się starała na dalszych etapach konkursu miss. Niezależnie od wyniku jestem z siebie dumna, ponieważ wreszcie nauczyłam się chodzić w szpilkach. Nie jest to takie łatwe, jak się wydaje.

Ukończyłaś przed paroma tygodniami liceum. Zdajesz obecnie maturę. Wyniki będą zadowalające? 

Zobaczymy, ale mam nadzieję, że tak. Poznam je dopiero w lipcu. Tegoroczną maturę z polskiego i matematyki uważam za jedną z trudniejszych, ale wiem, że mogło być gorzej. Najwięcej problemów sprawiła mi na razie rozszerzona biologia, zaś najprostsza okazała się część z języka angielskiego. Przede mną jeszcze matury ustne, rozszerzona chemia i będzie po wszystkim. Jeśli wszystko się uda, to rozpocznę w październiku naukę w Akademii Sztuk Pięknych. Biorę pod uwagę dwa kierunki: architekt wnętrz lub grafik.

Twoja uwaga skupia się teraz na dwóch sprawach: matura i konkurs. Czym zajmujesz się jeszcze w wolnych chwilach?

Kształtuję swoją artystyczną duszę. Zajmuję się rysowaniem portretów ołówkowych oraz projektowaniem tatuaży. Lubię również muzykę. Gram na gitarze akustycznej, ukulele i pianinie. Od trzech lat dzielę się swoją pasją do gry na tych instrumentach z innymi i uczę ich prawidłowego wydobywania dźwięków.

W ubiegłym roku zakończyłam karierę piłkarki ręcznej na poziomie drugiej ligi. W TOR Dobrzeń Wielki trenowałam przez siedem lat. Grałam na prawym skrzydle lub prawym rozegraniu. Oczywiście nie zaprzestałam uprawiania sportu. Nadala biegam i chodzę na siłownię.

Na tydzień przed finałem zaczęłaś wzmożony trening z myślą o pięknej sylwetce?

Nie. Ćwiczę regularnie, więc nie musiałam wrzucać „piątego biegu”. Każda z nas przygotowuje się do gali uprawiając jogging lub uczęszczając na siłownię. Mam nadzieję, że nasz wysiłek będzie widoczny. Codziennie staram się biegać, by utrzymać figurę i wymodelować ciało. Na gali chcę być pewna siebie. Nie stosuję restrykcyjnej diety. Od trzech lat jestem wegetarianką, więc wszystko, co zielone, nie jest mi obce.

Finał odbędzie się już w sobotę. Jakie myśli przewijają się w głowie?

Jestem lekko zdenerwowana przebiegiem konkursu. Mam nadzieję, że będzie dobrze i osiągnę sukces. Czuję wsparcie bliskich, poznałam wiele fantastycznych osób i wkroczyłam w świat modelingu. Osiągnęłam już wiele. Teraz muszę czekać tylko na sobotni werdykt.

Życzę powodzenia w finale i dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję.

Fot. Tomasz Chabior 

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze