Ponad 300 artystów w trzech kategoriach startuje w tegorocznym festiwalu. Dziś byli śpiewający soliści. Jutro duety i zespoły.

XIX Wojewódzki Festiwal Artystyczny „Liść Dębu”

W auli PSP Dąbrowa trwa XIX Wojewódzki Festiwal Artystyczny „Liść Dębu” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Dabrowa Marka Lei, w trakcie którego jury przesłucha ponad 300 artystów w kategoriach solista, duet oraz zespół. Dziś prezentują się soliści, w dniu jutrzejszym od godziny 9.00 rozpoczną się przesłuchania duetów i zespołów, na które serdecznie zapraszamy. Jak co roku „Liść Dębu” rozpoczął tradycyjny hymn, który można usłyszeć w zamieszczonym niżej materiale.

Opublikowany przez Gmina Dąbrowa 11 maja 2018

Festiwalowe przesłuchania w miejscowej szkole podstawowej cieszą się ogromnym powodzeniem. Poziom artystyczny uczestników jest bardzo zróżnicowany. Z racji doświadczenia zawodowego czujemy się upoważnieni do wstępnej oceny. Na drodze do dobrego śpiewania stoją ambicje instruktorów nauczycieli i rodziców. Ogromna większość młodych artystów została obarczona repertuarem, do wykonywania którego nie ma podstwowego przygotowania. Jednym słowem: bardzo trudne piosenki nie maja szans, a takie były najczęście przedstawiane na deskach dąbrowskiej sceny.

Nam dzisiaj najbardziej podobała się reprezentantka Prószkowa, wychowanka Żanety Plotnik.

Fot. melonik

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze