Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Narodowego Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej TOP 10 atrakcji turystycznych na 2018 rok.

To naturalna konsekwencja wygranych w dwóch kolejnych internetowych konkursach organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną, w których Zamek w Niemodlinie odniósł dwa spektakularne zwycięstwa.

W listopadzie minionego roku został uznany w głosowaniu internautów za najlepszy produkt turystyczny w Polsce, a we wrześniu zajął pierwsze miejsce w głosowaniu internetowym TOP 5 najpiękniejsze polskie zamki i pałace (w finale zamek w Niemodlinie uzyskał 33,3 proc.). Za nim uplasowały się pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim (29,2 proc.), zespół wzgórza zamkowego we Fromborku (13,9 proc.) oraz zamki w Pszczynie i Łańcucie.

Za co turyści kochają Zamek w Niemodlinie?

Można go zwiedzać od niespełna trzech lat, od kiedy przeszedł w ręce nowych właścicieli (obecnie zarządza nim Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313). Od lat niszczał, ostatnich kilkanaście był zamknięty nie tylko dla turystyki, ale nawet dla mieszkańców niewielkiego podopolskiego miasteczka Niemodlin, którego jest centralną częścią i największą atrakcją. Wygrana w zeszłorocznym konkursie ogłoszona przez POT ponownie połączyła lokalną społeczność z zamkiem.

Obiekt ma liczne grono obserwatorów i miłośników w całej Polsce, którzy dzielnie kibicują każdej nowej inicjatywie.

Najbliższa już 3 marca w godz. 18.00–21.30

3 marca (sobota) odbędzie się nocne zwiedzanie zamkowych podziemi, zbrojowni, sali tortur oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych Wiwern.
Wejścia na zamek co pół godziny.

Polska – weekend za pół ceny – 9, 10, 11 marca

Godzinna trasa zwiedzania z przewodnikiem (most i fosę, rzeźby parkowe, zabytkowy średniowieczny dziedziniec, przyziemie, salę balową, kaplica, park zamkowy).

Piątek 09.03.2018: godz.16:00
Sobota 10.03.2018: godz. 12:00, 13:00, 14:00, 15:00
Niedziela 11.03.2018: godz.12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Liczba miejsc: maksymalnie 35 osób na każdą godzinę zwiedzania, wymagana rezerwacja: zamek@aia.pl

Zamek w Niemodlinie to doskonała lekcja historii. Style architektoniczne, wojny i potyczki w regionie, historia małych i większych społeczności, wielokulturowość i tradycja. Historie i legendy o książęcych rodach i tajemniczych zjawiskach. W zamku w Niemodlinie można poznać prawdziwą historię regionu zapisaną w starych murach.

Fot. Paweł Augustyniak

Inf. Anna Rozwadowska – Niemodlin Zamek

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze