Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w niedzielę 3 czerwca w Dębskiej Kuźni. Strażacy rywalizować mieli ze sobą w sztafecie i ćwiczeniach bojowych.

Ze względu na trudne warunki terenowe zrezygnowano ze sztafety. W zawodach wystartowało piętnaście drużyn z sześciu jednostek OSP na terenie gminy Chrząstowice. Rywalizacja odbywała się w pięciu grupach: zuchy, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy, „C” Kobiety, „A” Seniorzy oraz oldboy.

Bezkonkurencyjne okazały się zuchy z OSP Dębie, który poza pucharem Wójta Gminy Chrząstowice otrzymały specjalny puchar od druhów z drużyny seniorów OSP Dębie oraz medale.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wystartowały reprezentacje dwóch OSP: Chrząstowic i Dębskiej Kuźni. Szybsi okazali się druhowie z OSP Chrząstowice.

Wśród kobiet podium przedstawia się następująco: pierwsze miejsce oraz puchar zdobyły druhny z OSP Dębie, drugie – druhny z OSP Dębska Kuźnia, a trzecie – druhny z OSP Suchy Bór. W kategorii oldboyów wystartowały dwie drużyny: OSP Dębie i OSP Chrząstowice. Puchar za zdobycie pierwszego miejsca oraz nagroda specjalna ufundowana przez Wójta Gminy Chrząstowice trafiły do oldboyów z Dębia.

Najsilniejsza konkurencja miała miejsce w grupie seniorów. O puchar walczyło aż siedem drużyn. Pierwsze miejsce wywalczyła OSP Dębie 2, która o trzy setne sekundy pokonała drużynę OSP Dębie 1. Do OSP Dębie trafił bon w wysokości 1000 zł, ufundowany przez Marszałka Województwa Opolskiego. Na podium stanęła też reprezentacja OSP Daniec, do której trafił bon o wartości 800 zł sfinansowany przez Gminę Chrząstowice. OSP Dębska Kuźnia, która uplasowała się na czwartym miejscu, otrzymała nagrodę w wysokości 600 zł. Miejsca od V do VII zajęły kolejno: OSP Falmirowice, OSP Chrząstowice oraz OSP Suchy Bór.

Zawody poprzedziło wręczenie odznak dla wzorowych strażaków oraz za wysługę lat, a zakończył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice.

Za organizację wydarzenia dziękujemy tegorocznemu gospodarzowi – OSP Dębska Kuźnia, która w tym roku obchodzi jubileusz 95 lat istnienia.