Cztery medale przywieźli lekkoatleci AZS-u Politechniki Opolskiej z mistrzostw Polski do lat 18 we Włocławku. Złoto wywalczyli Katarzyna Kokot i Mateusz Sopa, a srebro i brąz Jakub Buchwald. Klub zajął też 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Od 28 do 30 lipca nasi lekkoatleci rywalizowali podczas mistrzostw Polski U18 we Włocławku. Opolski klub był tam jednym z ponad 250 i reprezentowało go 13 osób, z czego 3 wywalczyły w sumie 4 medale.

Już po raz trzeci mistrzynią Polski w skoku wzwyż została Katarzyna Kokot z Dobrzenia Wielkiego, która tym razem do złotego medalu dołączyła rekord życiowy. Wyniósł on dokładnie 1,8 m i dla porównania – rekord kraju wśród kobiet to 2,02 m. Dla młodej wychowanki LUKS Podium Kup to piąty medal mistrzostw tej rangi w karierze, bowiem ma na koncie nie tylko trzy złote, ale również po jednym srebrnym i brązowym.

– Celem na ten sezon było przeskoczenie 1,80 m, dlatego wynik bardzo mnie satysfakcjonuje. Szczególnie, że nie było łatwo, bo podczas treningów często doskwierał mi ból kolana i nie wtedy nie umiałam dotrwać do końca – mówiła Katarzyna Kokot. – Razem z trenerem denerwowaliśmy się tym, a ja sama bywałam rozdrażniona. Zdarzało się też, że płakałam podczas treningów, bo albo nie miałam już sił, albo nie umiałam poprawnie wykonać ćwiczeń. Teraz to wszystko sobie wynagrodziłam złotym krążkiem.

Medal z najcenniejszego kruszcu we Włocławku zdobył również Mateusz Sopa, który pchnął kulą na odległość 17,69 m. Niezłym osiągnięciem może pochwalić się również Jakub Buchwald, który w rzucie dyskiem zajął 2. miejsce, a w pchnięciu kulą 3. Srebro w pierwszej z konkurencji zapewnił mu wynik 52,87 m, a brąz w drugiej – 17,14 m.

Niewiele do podium zabrakło natomiast sztafecie 4×400 m w składzie: Maria Szatny, Agnieszka Krok, Aleksandra Jaszczak i Olivia Greiner. Zajęła ona 4. miejsce, podobnie jak Agnieszka Krok indywidualnie w siedmioboju.

Poza podium w zmaganiach indywidualnych wylądowali też inny siedmioboiści: Aleksandra Raróg (9. miejsce), Karolina Piątek (11. miejsce), Natalia Raczkowska (12. miejsce) i Maria Szatny (14. miejsce). Z kolei 6. miejsce w biegu na 400 m zajęła Oliwia Greiner, 12. w dyskiem Mateusz Sopa, 14. w skoku wzwyż Paulina Ślusarczyk, 17. w biegu na 400 m przez płotki Ignacy Bryll, a na 19. pozycji biegu na 110 m przez płotki wylądował Łukasz Wieczorek.

W klasyfikacji zespołowej sportowcy AZS-u Politechniki Opolskiej zdobyli łącznie 72 punkty i zajęli 2. miejsce. Natomiast w tabeli medalowej znaleźli się na 3. lokacie.