W lutym tego roku Stowarzyszenie będzie świętowało 4 urodziny. – Przede wszystkim trzeba robić to, co się lubi. A ja bardzo lubię pracować z dziećmi i młodzieżą. Cieszyć się ich sukcesami, promować, rozwijać ich talenty. Taką receptę na sukces podaje Elżbieta Pisula – Bieniecka, założycielka Stowarzyszenia.
Za wspieranie kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży poprzez organizowanie imprez artystycznych, pogłębiających zainteresowanie muzyką oraz wspieranie aktywności młodych artystów w zakresie kultury i sztuki marszałek województwa nagrodził panią Elżbietę nagrodą dla animatorów kultury.
To właśnie pasja i zaangażowanie takich ludzi pozwalają uczestniczyć w różnorodnych formach kulturalnych, poznawać jej oblicza i uwrażliwiać siebie. Pod okiem pasjonatów rozwijają się młode talenty, a potem osiągają najperw małe, potem coraz większe sukcesy na forum ogólnopolskim i międzynarodowym.
– Nagradzamy osoby, które są nieprzeciętne, wyjątkowe w swoim rodzaju i swoją pasją odznaczają się na tle innych – mówił Henryk Lakwa, starosta opolski. To przede wszystkim osoby, które mają wszechstronne zainteresowania, działają na różnych polach, w różnych aspektach. – Są edukatorami, nauczycielami i na polu działalności artystycznej, pedagogicznej, a często działają pro publico bono. Tak mówił o Elżbiecie Pisuli – Bienieckiej Henryk Lakwa, wręczając Białą Magnolię za całokształt działań na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży
Pani Elżbieta od dłuższego czasu zajmuje się szeroko pojętą kulturą, prowadząc stowarzyszenie i zespół wokalny. Jest to dla niej ogromne wyróżnienie, jak sama dodaje. W małym mieście, jakim jest Ozimek dostrzeżono jej ciężką pracę. Sukcesy podopiecznych promują nie tylko gminę ale i powiat i województwo.
Kolejna nagroda dla Stowarzyszenia Akces – to Opolska Niezapominajka 2018. Ważna, bo jej celem jest wyłonienie najlepszej, najefektywniej działającej organizacji pozarządowej województwa opolskiego i promocja wzorców działalności prospołecznych.
Kapituła, przyznając tę nagrodę ocenia umiejętność stworzenia warunków zwiększających aktywność mieszkańców, innowacyjność podejmowanych działań, umiejętność i skuteczność pozyskiwania funduszy z różnych źródeł, współpracę z innymi organizacjami, samorządami, środowiskiem biznesowym, mediami oraz środowiskiem naukowym.
Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów Akces z Ozimka, zostało uhonorowane w tym prestiżowym konkursie, wyróżnieniem oraz Nagrodą Publiczności.
Ogromnym wyróżnieniem była możliwość zaprezentowania umiejętności na deskach Filharmonii Opolskiej. Hania Adamiec, Lena Bryja, Julia Bencar, Emilia Daniel, Kasia Juruć, Lena Mannsfeld, Weronika Misz, Paulina Paluszczak ora Weronika Warzecha zaprezentowały wokalno-taneczny mix, „W moim Ozimecku”, „Bal Arlekina”, a Julia Dota wykonała utwór „Niech żyje bal”.
Człowiek Roku 2018: Elżbieta Pisula-Bieniecka nagrodzona za działalność animacyjną, promowanie kultury, tradycji i dziedzictwa regionu. Wygrała w kategorii „powiat opolski”, w III miejsce zajęła w województwie opolskim.
7 września dzieciaki z rodzicami pojechały do Krakowa. Grupa dziesięciu dziewczynek walczyła w ogólnopolskim konkursie #M1talentshow i zwyciężyła, zdobywając nagrodę publiczności. Były to: Hania Adamiec, Lena Bryja, Emilka Daniel, Ania Kula, Emilka Korzeniec, Kasia Juruć, Lena Mannsfeld, Weronika Misz, Paulina Paluszczak, Weronika Warzecha. Dziewczynki zaprezentowały mix o Ozimku wraz z urywkiem „Balu Arlekina”, a w drugiej turze „Te Opolskie dziołchy”. Autorem słów do fragmentu o Ozimku jest Seweryn Jabłoński, podopieczny Akcesu. Do występu w Krakowie zespół przygotowali Ela Bieniecka i Paweł Ekert
Emocje, łzy wzruszenia, radość, uznanie jurorów, ciepłe słowa, wsparcie wspaniałej publiczności to chwile, które zapamiętamy na całe życie. Konkurencja ogromna: trzysta zgłoszeń z całej Polski ale dzięki piętnastu tysiącom głosów zespół zajął pierwsze miejsce w finałowej dwudziestce, następnie w piątce i ostatecznie nagroda publiczności. Dziewczynki dały z siebie 200%. Publiczność oszalała! Kraków podbity! Jury w składzie: Patrycia Kazadii, Józef Pawłowski, Anna Jujka, ogłosili, że mamy talent i jesteśmy wspaniali.
Akcesowa rodzina liczy sobie czterdzieścioro dzieciaków i co najmniej drugie tyle fantastycznie zakręconych i zaangażowanych rodziców. – Wasza pomoc jest nieoceniona, dziękuję – mówi Elżbieta Bieniecka.
O sukcesach Stowarzyszenia przeczytacie na www.stowarzyszenie-akces.pl