Kilkadziesiąt kobiet w pięknych hiszpańskich strojach bawiło się podczas babskiego combru w Samorządowym Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Impreza odbyła się 5 lutego w głównej sali ośrodka kultury.
Konkursy z nagrodami, pyszny catering i zabawa do późnej nocy prowadzona przez zespół Aksamit – wszystko wyłącznie z żeńskim gronie – sprawiły, że popielowski comber należał do tych wyjątkowych. Kobiety z wielką klasą i bez najmniejszych kompleksów uczciły własne święto, to one tego dnia rządziły Popielowem.
– Babskie combry w Popielowie to wieloletnia tradycja, a pań chętnych do zabawy nigdy tutaj nie brakuje. Dlaczego tym razem zdecydowałyśmy się na motyw hiszpański? Pomysł wyszedł od ekipy ośrodka kultury, a przygotowania trwały kilka tygodni – mówiła Magdalena Julia Gleń, dyrektorka SCKTiR w Popielowie.
Oczywiście starania osób tworzących lokalny dom kultury to jedno, a sytuacja epidemiologiczna to drugie. Niedawne rekordy zakażeń, mutujący wirus SARS-CoV-2 oznaczany kolejnymi greckimi literami i nieustannie zmieniające się obostrzenia mogły sprawić, że cała praca wykonana przez SCKTiR poszłaby na marne.
– Do ostatniej chwili zastanawiałyśmy się, czy obostrzenia nie pokrzyżują nam planów, ale finalnie udało się. Oczywiście działamy dziś w ścisłym reżimie sanitarnym, a sukcesem jest już samo zorganizowanie babskiego combru w tej trudnej sytuacji – podkreślała Magdalena Julia Gleń.
Bardzo ważnymi momentami pierwszego sobotniego wieczora lutego były tradycyjna przysięga zobowiązująca wszystkie uczestniczki do znakomitej zabawy oraz flamenco: jeden z najsłynniejszych w Hiszpanii tańców. Kobiety, które go zatańczyły, w ten sposób zaprosiły na parkiet pozostałe panie. Te odtańczyły również poloneza.
Na szczególną uwagę zasługuje też tematyczna dekoracja obecna na korytarzu i w sali balowej SCKTiR. Nawiązujące do Hiszpanii byki, wachlarze i narodowe barwy nadały imprezie południowego klimatu. Na koniec warto jeszcze dodać, że babskich combrów na Opolszczyźnie odbywa się dużo, ale ten popielowski, który każdego roku ma inny motyw przewodni, od wielu lat jest jednym z najlepszych w regionie.