Badania przesiewowe wykonano u ok. 300 na 340 pracowników „Klinicznego Centrum” w Opolu. Szpital wstrzymuje przyjęcia porodów powyżej 32. tygodnia ciąży i do odwołania przyjmuje wyłącznie osoby wymagające ratowania życia i zdrowia.

W sobotę 8 sierpnia badania przesiewowe pod kątem SARS – CoV-2 zostały wykonane u pacjentek przebywających na wszystkich oddziałach szpitala oraz u części pacjentek wypisanych z „Klinicznego Centrum”.

Wymazy od wypisanych pacjentek pobrał sanepid. Wszystkie wyniki badań przeprowadzonych w tym dniu są ujemne.  Kolejne wymazy od wypisanych pacjentek sanepid będzie pobierał zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

– Badania przesiewowe pod kątem SARS– CoV-2 zostały wykonane u ok. 300 pracowników na 340 zatrudnionych. Ostatecznie wynik dodatni stwierdzono u 18 pracowników. Wszyscy przebywają na kwarantannie – informuje Iwona Nawrot–Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Szpital informuje, że do końca tego tygodnia badania zostaną powtórzone u wszystkich pracowników „Klinicznego Centrum”, u których stwierdzono wynik ujemny.

Obecnie dezynfekowane są wszystkich oddziały szpitala, który przyjmuje tylko osoby w sytuacjach wymagających ratowania życia i zdrowia.

> Na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w Klinicznym Centrum oraz noworodki   w stanie bezpośredniego zagrożenia życia ( dot. przyjęć noworodków   z domu), wymagające natychmiastowej hospitalizacji.

> Od poniedziałku 10.08. zostały wstrzymane planowe zabiegi oraz operacje z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.

> Wstrzymane są przyjęcia do porodów, w tym porodów rodzinnych, oraz na Pododdział Patologii Ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży. Hospitalizowani pacjenci z tych oddziałów sukcesywnie są wypisywani ze szpitala.

– Pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży przyjmowane są w szpitalach II stopnia referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie – Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37. tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach – podkreśla pani rzecznik.

Natomiast noworodki wymagające hospitalizacji, ale urodzone po 32. tygodniu ciąży będą przyjmowane na oddziałach patologii noworodków w szpitalach o II stopniu referencyjności, czyli w Nysie oraz Kędzierzynie – Koźlu.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.