W czwartek konsultanci ZUS będą dyżurować w Urzędzie Pocztowym przy ul. Krakowskiej w Opolu. Założą i potwierdzą profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wyjaśnią kto, jak i kiedy może złożyć wniosek o wyprawkę szkolną 300 plus.

– W tym roku wnioski o świadczenie 300 plus, za które można kupić podręczniki i akcesoria szkolne, przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. – Między innymi przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. W czwartek, od godziny 9 do 14 pracownicy opolskiego ZUS będą do dyspozycji rodziców i opiekunów na poczcie głównej w Opolu, którzy chcieliby złożyć taki wniosek, a nie wiedzą jak się do tego zabrać. Nasi eksperci pomogą założyć profil na PUE ZUS i wyjaśnią jak poprawnie wypełnić i wysłać wniosek.

Wnioski o świadczenie 300 plus można składać do 30 listopada br. W tym roku szkolnym wnioski przyjmuje i realizuje ZUS. Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Informacja o przyznaniu świadczenia będzie dostępna na skrzynce odbiorczej na osobistym profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarstwo, moja miłość, tak było od zawsze. Próbowałam się ze dwa razy rozstać z tym zawodem, ale jakoś bezskutecznie. Przez wiele lat byłam dziennikarzem NTO. Mam na swoim koncie książkę „Historie z palca niewyssane” – zbiór moich reportaży (wydrukowanie ich zaproponował mi właściciel wydawnictwa Scriptorium). Zdobyłam dwie (ważne dla mnie) ogólnopolskie nagrody dziennikarskie – pierwsze miejsce za reportaż o ludziach z ulicy. Druga nagroda to też pierwsze miejsce (na 24 gazety Mediów Regionalnych) – za reportaż i cykl artykułów poświęconych jednemu tematowi. Moje teksty wielokrotnie przedrukowywała Angora, a opublikowałam setki artykułów, w tym wiele reportaży. Właśnie reportaż jest moją największą pasją. Moim mężem jest też dziennikarz (podobno nikt inny nie wytrzymałby z dziennikarką). Nasze dzieci (jak na razie) poszły własną drogą, a jeśli już piszą, to wyłącznie dla zabawy. Napisałam doktorat o ludziach od pokoleń żyjących w skrajnej biedzie, mam nadzieję, że niedługo się obronię.