Wykonanie pracy malarsko-rysunkowej przedstawiającej bohatera konkursu było zadaniem uczestników ogólnopolskiego konkursu Energetyczny Śmieszkowiec zorganizowanego przez Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu. Jedną z nagród osobiście odebrała  Łucja Długosz z Zawady.

Kim jest Energetyczny Śmieszkowiec?

– To prawdopodobnie zwierzę, pełne energii, skoczne, radosne, które zawsze wprowadza nas w dobry nastrój –  mówi Anna Łęgowik z GSW w Opolu.  – W jego obecności smutki duże i małe znikają. Jest figlarny i ma dużo pomysłów na psoty.

Przypomnijmy. Na zdjęcia i skany prac uczestników opolska galeria czekała do 25 maja, a następnie trzyosobowe jury, któremu przewodniczyła Anna Potocka, dyrektor GSW, wyłoniło laureatów.

– Zadanie to do łatwych nie należało, bowiem na konkurs nadesłano 244 prace z całej Polski –  informuje Anna Łęgowik.

Wśród laureatów I miejsce przypadło Urszuli Marii Góreckiej (7 lat), za pracę „Śmieszcinka” z Przedszkola nr 51 w Poznaniu, II miejsce Łucji Długosz (6 lat) za pracę „Pustynek” z Publicznego Przedszkola w Zawadzie, III miejsce Karolowi Zagórskiemu (6 lat) za pracę „Deszczowiec” z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia.

Ze względu na czas pandemii, wystawa z najlepszym pracami nie powstała w Galerii Aneks.

– Nagrody do laureatów wysłaliśmy tradycyjną pocztą, natomiast Łucja Długosz z Zawady osobiście odebrała swoją nagrodę i pamiątkowy dyplom odwiedzając galerię – mówi Anna Łęgowik.

Jury nagrodziło jej pracę „Za urzekające operowanie linią i kolorem. Połączenie dwóch charakterów Śmieszkowca, a także olbrzymią pozytywną energię”.

Prace nagrodzone i wyróżnione można oglądać na stronie galeriaopole.pl. Partnerem projektu była Dobroteka i Stowarzyszenie Zjednoczeni Designem.

Fot. GSW w Opolu

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.