Happening promujący imprezę pod hasłem Wielkie Ślizganie zorganizowali wolontariusze Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w czwartek (28 lutego) w ścisłym centrum Opola. Młodzież rozdając pączki przypominała opolanom, że 23 marca odbędzie się wielka impreza charytatywna na lodowisku Toropol.
Wolontariuszy w niebieskich koszulkach oraz wielkiego… misia łatwo dziś można było spotkać przy placu Wolności, na ulicy Krakowskiej oraz na Rynku w Opolu.
– Wielkie Ślizganie odbędzie się już po raz czternasty na lodowisku Toropol. Chcemy zaprosić do udziału w tym wydarzeniu mieszkańców całego województwa. Bilety – cegiełki kosztują tylko symboliczną złotówkę – mówi Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.
– Już 23 marca bawimy się i pomagamy. Wspieramy również w tym roku Piotrka Świerca z Łubnian, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i niedowład czterech kończyn – dodaje Andrea Polański z teamu organizującego Wielkie Ślizganie ze Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.
CZYTAJ TEŻ: Tłusty Czwartek w Opolu. Zapytaliśmy mieszkańców o pączkowe szaleństwo! [SONDA]
Podczas imprezy, na terenie lodowiska, będzie prowadzona również kwesta do puszek. Wszyscy ludzie dobre woli będą mogli podarować dowolną kwotę na rzecz Piotrusia.
Całkowity dochód ze sprzedaży wejściówek na Wielkie Ślizganie w Opolu zostanie przekazany na leczenie chłopca. W programie Wielkiego Ślizgania przewidziano liczne atrakcje, konkursy i zabawy.
Pomóż domom dziecka. Podaruj artykuły higieniczne
Wolontariusze prowadzą również zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów higienicznych dla domów dziecka. Dary można przynosić na imprezę do Toropolu lub bezpośrednio do siedziby Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej przy ul. Konopnickiej 6 (III piętro).
Dodajmy, że z okazji Tłustego Czwartku młodzież częstowała pysznymi pączkami.
Czym zajmuje się Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej?
– Na co dzień organizujemy akcje charytatywne i edukacyjne. Mamy wiele podgrup w województwie opolskim i śląskim. Można do nas dołączyć w dowolnym momencie. Zapraszamy do kontaktu wszystkich w wieku od 13 do 35 roku życia – zachęca Andrea Polański.
Ze stowarzyszeniem można się kontaktować osobiście w siedzibie w Opolu, przez Facebook’a lub stronę internetową.
Fot. Anna Konopka