Już w czerwcu opolscy pracodawcy mogli się ubiegać o dofinansowanie pomysłów, które poprawią bezpieczeństwo przy stanowiskach pracy. Do wykorzystania jest aż 90 mln złotych.  

ZUS ogłasza kolejną edycję programu, który finansuje najlepsze pomysły firm dbających
o pracowników. Założeniem jest poprawa standardów bezpieczeństwa i higieny pracy, które zmniejszą ryzyko wypadków i występowanie chorób zawodowych. W tegorocznej edycji ZUS ma zamiar wydać na ten cel aż o 15 mln zł więcej niż roku wcześniej.

– Przedsiębiorcy i właściciele firm mogą składać wnioski między 6 czerwca a 8 lipca – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. –  Warto zapoznać się ze szczegółami konkursu i warunkami, które należy spełnić, bo konkurencja będzie spora. Ten projekt cieszy się popularnością wśród pracodawców. O tym, co może być przedmiotem dofinansowania, jakie są kryteria udziału w konkursie i jakie dokumenty należy złożyć, informujemy na stronie internetowej ZUS.

O dofinansowanie mogą się ubiegać firmy, które nie zalegają z opłacaniem podatków, składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Firma nie może też znajdować się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem. Nie będą także przyjmowanie wnioski przedsiębiorców, którzy w ostatnich trzech latach otrzymali już dofinansowanie w ramach tego programu.

W odróżnieniu od poprzednich edycji ZUS poszerzył i zaktualizował katalog działań inwestycyjnych, m.in. o specjalistyczne stoły lub fotele dla pacjentów lub klientów wykorzystywanych w gabinetach medycznych, fizjoterapeutycznych, kosmetycznych, fryzjerskich, czy też zestawy do zrywki drewna bez ograniczenia udźwigu.

– Wzorem lat ubiegłych, zorganizowane zostaną szkolenia dla płatników składek na temat programu dofinansowania w ramach konkursu na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2023 roku – dodaje Sebastian Szczurek. – W trakcie naboru wniosków ZUS udzieli niezbędnych wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu. Od 6 czerwca pytania o dofinansowanie będzie można kierować na adres konkurs@zus.pl. Ponadto na stronie internetowej ZUS udostępnił już katalog przykładowych pytań i odpowiedzi dla potencjalnych zainteresowanych.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarstwo, moja miłość, tak było od zawsze. Próbowałam się ze dwa razy rozstać z tym zawodem, ale jakoś bezskutecznie. Przez wiele lat byłam dziennikarzem NTO. Mam na swoim koncie książkę „Historie z palca niewyssane” – zbiór moich reportaży (wydrukowanie ich zaproponował mi właściciel wydawnictwa Scriptorium). Zdobyłam dwie (ważne dla mnie) ogólnopolskie nagrody dziennikarskie – pierwsze miejsce za reportaż o ludziach z ulicy. Druga nagroda to też pierwsze miejsce (na 24 gazety Mediów Regionalnych) – za reportaż i cykl artykułów poświęconych jednemu tematowi. Moje teksty wielokrotnie przedrukowywała Angora, a opublikowałam setki artykułów, w tym wiele reportaży. Właśnie reportaż jest moją największą pasją. Moim mężem jest też dziennikarz (podobno nikt inny nie wytrzymałby z dziennikarką). Nasze dzieci (jak na razie) poszły własną drogą, a jeśli już piszą, to wyłącznie dla zabawy. Napisałam doktorat o ludziach od pokoleń żyjących w skrajnej biedzie, mam nadzieję, że niedługo się obronię.