Wczoraj (15 lipca) w Tarnowie Opolskim oficjalnie otwarto jedno z nowych miejsc stacjonowania karetki. O tym, że baza jest tam naprawdę potrzebna świadczy fakt, że podczas uroczystego otwarcia karetka pojechała do wezwania.

Nowe miejsce stacjonowania karetki w Tarnowie Opolskim

Dwa nowe całodobowe miejsca stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego, dwa kolejne zmodernizowane bazy dla ratowników, cztery nowe ambulanse  – to tylko kilka z wielu działań podejmowanych dla bezpieczeństwa zdrowotnego naszych mieszkańców.

Dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Jarosław Kostyła wymieniał,  że od 1 lipca br. uruchomiono dwa nowe całodobowe miejsca stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego – w Opolu przy ulicy Oleskiej 99 oraz właśnie w Tarnowie Opolskim przy ulicy Cmentarnej 5.  Nową lokalizację od początku lipca ma także zespół stacjonowania w Świerczowie – od 1 lipca jest przy ulicy Brzeskiej 30, zaś zespół w Praszce będzie od 18 lipca stacjonował przy ulicy B. Prusa 6. Obiekty w Świerczowie i Praszce są po remoncie i modernizacji, która stworzyła odpowiednie warunki techniczne, sanitarne i logistyczne stacjonującym tam zespołom.

Bazy ratownictwa  medycznego w Tarnowie Opolskim, Świerczowie, Namysłowie i Praszce otrzymały cztery nowe, specjalistyczne, kontenerowe, w pełni wyposażone i przystosowane również do transportu pacjentów bariatrycznych ambulanse, umożliwiające całodobową gotowość do działania. Pojazdy posiadają nowoczesny układ elektryczno-hydrauliczny, umożliwiający bezpieczne i komfortowe prowadzenie działań ratowniczych.

Dyrektor OCRM podkreślał, że te wszystkie działania były możliwe dzięki aktualizacji planu działania systemu państwowego ratownictwa medycznego w regionie, koordynowanego przez wojewodę.

To dobry przykład na to, że warto stawiać na dobre jednostki – odpowiadał z kolei marszałek Szymon Ogłaza. – Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego to nasza jednostka, która systematycznie przekształca się z lokalnej kiedyś jednostki pogotowia na operatora ratownictwa medycznego całego województwa. A to jest bardzo ważne, żeby mieć silną jednostkę, która zarządza ratownictwem medycznym – dodawał marszałek.

Łączny koszt ostatnich inwestycji wyniósł 5,55 miliona złotych, z czego dotacja z urzędu marszałkowskiego to 2,9 miliona złotych, a środki własne Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego to 2,65 miliona złotych. Te pieniądze bezpośrednio przekładają się na wzrost poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców województwa opolskiego.

Inf. fot. UMWO

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie