Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie ze świadkami czasu, które odbędzie się 02 października 2019 o godz. 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI CZASU

2 października (środa) 2019 r. godz. 17:00

Galeria Sztuki Współczesnej

Pl. Teatralny 12, 45-056 Opole

Życie kulturalne na Śląsku na przełomie wieków przyjmowało różnoraki charakter ale pełniło jedną, znaczącą funkcję – mianowicie integrowało lokalną społeczność. Współczesny przesyt nowinkami technicznymi powoduje, iż ludzie coraz mniej czasu spędzają wspólnie na integrowaniu się. Projekt, którego realizatorami jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej ma na celu przybliżyć młodemu pokoleniu temat życia kulturalnego w czasach powojennych.

Motto spotkania brzmi: „Na ławce. Życie kulturalne w czasach powojennych”. Zaproszeni goście, prof. Joanna Rostropowicz – polska filolożka klasyczna i zarazem nauczycielka akademicka Uniwersytetu Opolskiego i Krystian Czech, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury, organizator konkursu „Ze Śląskiem na ty” oraz Erika Świerc, działaczka społeczna, mieszkanka Biestrzynnika przybliżą słuchaczom powojenny przebieg życia kulturalnego. Ławka stawała się wówczas integralną częścią życia kulturalno-społecznego, gdzie ludzie przesiadywali i spędzali ze sobą wolne chwile.

Spotkanie prowadzone będzie w j. polskim i moderowane przez pana Rudolfa Urbana.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 września 2019 r.

Kontakt:

Martyna Halek, e-mail: martyna.halek@haus.pl
tel. 77 402 51 05

Finansowanie:
MSWiA
VdG

Spotkanie „Na Ławce. Życie kulturalne w czasach powojennych”

Inf. Martyna Halek, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.